وینفرید شفر: طارق می خواست نشان دهد ار کرار بهتر است؛ مانند یک پدر دست گرو را می‌گیرم

وینفرید شفر

سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی با صنعت نفت آبادان گفت: سال گذشته هم می‌گفتند که ما شانسی برای صعود از گروه نداریم، اما دیدید تا نیمه نهایی غرب آسیا رسیدیم. اگر همان تیمی حفظ می‌شد ما اکنون فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بودیم.

به گزارش استقلال نیوز، وینفرید شفر سرمربی تیم استقلال پس از بازی با صنعت نفت آبادان از هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد. در ادامه متن این گفت و گو را می خوانید: 

* روز تیم ما خیلی راحت شده است

مهمترین چیز در تیم ما کار تیمی و روحیه تیمی است. در این مدت که تیم ملی اردو داشت، ما تمرینات خوبی داشتیم و در بخش‌هایی که خوب نبودیم کار کردیم. در بازی امروز دو نفر از هافبک‌های‌مان گل زدند و خیلی از این بابت خوشحالم و به تیمم تبریک می‌گویم. همیشه روی تیم ما فشار زیادی است و بعد از پیروزی یک بر صفری که هفته پیش مقابل استقلال خوزستان داشتیم، فکر می‌کنم امروز تیم خوب و راحت شده است.

* امیدوارم گل های بعدی صیادمنش را ببینیم

"امروز طارق مقابل هموطنش (کرار جاسم) بازی می‌کرد و می‌خواست نشان دهد که از او بهتر است."، وی با بیان این جمله درباره این موضوع که صحبتی با طارق همام درباره خصوصیات بازی کرار جاسم داشته است، عنوان کرد:

امروز من با طارق یک شوخی درباره اندازه دروازه داشتم، دیدید که امروز او گل هم زد. او بازیکنی است که هم می‌تواند در وسط بازی کند و هم در چپ و راست. فرشید باقری هم امروز خیلی خوب بازی کرد و پرس خوبی داشت. گلی هم که صیادمنش زد، خیلی خوب بود. او یک ضربه چیپ خیلی خوب زد و امیدوارم گل‌های بعدی‌اش را هم بزند

* با این هواداران می توانیم بازی را عوض کنیم

اول باید به هواداران تبریک بگویم که همه جا بهترین و فوق العاده ترین هواداران را داریم و با این هواداران می توانیم بازی را عوض کنیم.( شفر به این سوال تقویت تیم پاسخی روشنی نداد!)

* به طارق همام گفتم در ایران اندازه دروازه‌ها کوچک‌تر است که شوت نمی‌زنی؟!

مشخص است که بابت عملکرد تیمم خوشحال باشم. چیزی که در زمین دیدیم، ما فوتبال خوبی را در زمین انجام دادیم. شما می‌دانید که فشار روی استقلال بسیار بالاست. پس از برد هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان که بسیار مهم بود، امروز هم لبخند روی لب بازیکنان ما بود. برای دو بازیکن میانی تیمم یعنی فرشید باقری و طارق همام خوشحالم که گلزنی کردند. به طارق قبل از بازی گفتم که آیا در عراق تا به حال شوت زدی، گفت بله. گفتم پس چرا اینجا شوت نمی‌زنی دروازه‌های اینجا کوچک‌تر است که خندید. می‌خواستم در این بازی هم شوتزنی کند که این کار را کرد. به همین دلیل او پس از گلی که زد به سمت من آمد. باید از سایر بازیکنانم هم تشکر کنم، چه آنهایی که بازی کردند و چه آنهایی که فرصت بازی به آنها نرسید. همه بازیکنان چه باتجربه‌ها و چه بازیکنان جوان در تمرینات بسیار خوب عمل می‌کنند و در تاکتیک‌ها، شوتزنی‌ها و ضربات ایستگاهی عملکرد خوبی دارند.

* جوان‌های تیم من هر روز باکیفیت‌تر می‌شوند

قبل از بازی هم درباره بازیکنان جوان از من سؤال کردید که من در خصوص اللهیار صیادمنش صحبت کردم، بازیکنی که این فصل بازی‌های زیادی را در لیگ پشت سر گذاشته است. فیلم بازی او در تیم امید مقابل عمان را هم دیدم و با توجه به اینکه کمی خسته بود، او را به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آوردیم که گل هم زد. شاید اگر کمی خوش‌شانس بود می‌توانست گل دوم را هم به ثمر برساند. در مجموع بازیکنان جوان باکیفیتی داریم که هر روز با کیفیت‌تر می‌شوند.

* مانند یک پدر دست گرو را می‌گیرم

صحبت‌هایی که انجام دادم، در رابطه با بازی بود، اما از یک مسئله خوشحال نیستم. می‌خواهم بگویم کارهایی که با گرو انجام شده است، خوب نیست. گرو انسان بسیار خوبی است و در تمرینات با صد درصد وجودش کار می‌کند. او استقلال را خیلی دوست دارد و هر هفته بهتر می‌شود. او هفته گذشته گل نزد، اما پاس خوبی به روح‌الله باقری داد. کارهایی که در خصوص گرو شده است را در کنفرانس‌های بعدی خواهم گفت. من تا به حال ندیدم اتفاقاتی که با گرو افتاده است را در خصوص بازیکنان دیگری رخ بدهد. من مانند یک پدر دست گرو را می‌گیرم.

* گرو به من گفت که احساس خوبی ندارد

به گزارش استقلال نیوز، "گرویی هفته گذشته بازی خوبی انجام داده است، این هفته کجا بود و چرا از مرتضی تبریزی که فصل گذشته دومین گلزن برتر لیگ بود اثری وجود ندارد"، شفر در پاسخ به طرح این موضوع گفت:

راجع‌به گرو باید بگویم به دلیل اتفاقاتی که در گذشته برای او افتاده بود، صبح امروز با من صحبت کرد و گفت احساس خوبی ندارد. اگر میلاد کارت زرد نمی‌گرفت، شاید گرو به بازی می‌آمد، اما چون در بازی بعدی باید به میثم تیموری بازی بدهیم، او را به بازی آوردیم تا کمی روحیه بگیرد. در مورد تبریزی هم باید بگویم هر بازیکنی که خوب تمرین کند در زمین حضور پیدا می‌کند. فرشید اسماعیلی، روح‌الله باقری یا هر بازیکنی که خوب تمرین کند و به من بگوید که روحیه خوبی دارد، فرصت بازی کردن خواهد داشت.

* سال قبل هم می‌گفتند در آسیا شانسی نداریم اما تا مرحله یک چهارم نهایی رسیدیم

سال گذشته هم می‌گفتند که ما شانسی برای صعود از گروه نداریم، اما دیدید تا نیمه نهایی غرب آسیا رسیدیم. اگر همان تیمی که مقابل ذوب‌آهن بازی کرد و این تیم را شکست داد، حفظ می‌شد ما اکنون فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بودیم. برای تقویت تیم هم باید بگویم وقتی بازیکنانی که به تیم می‌آیند باید با سبک و سیاق ما آشنایی پیدا کنند و این مسئله نیاز به زمان دارد. ما فصل پیش هم با تمرینات و پاسکاری خوب نتایج بسیار خوبی کسب کردیم.

* هر زمانی که تیم ما به یار دوازدهم نیاز دارد هواداران از ما حمایت می‌کنند

می‌خواهم از هواداران‌مان بابت حمایت‌شان تشکر کنم. وقتی آنها را می‌بینم خوشحال می‌شوم. هر زمانی که تیم ما به یار دوازدهم نیاز دارد آنها از ما حمایت می‌کنند و می‌خواستم بار دیگر از هواداران‌مان تشکر کنم.

اخبار رسمی باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازیکن استقلال گریه کنان به رختکن رفت

پ نوامبر 29 , 2018
به گزارش مشرق، میثم تیموری بازیکن تیم فوتب...