فریاد بزنید تا در استقلال فیکس بازی کنید!

به گزارش مشرق، استقلال فصل قبل با هدایت وینفرد شفر به تیمی قدرتمند در ایران و آسیا تبدیل شده بود اما این تیم در این فصل شرایطی را تجربه می کند که کمتر هواداری آن را در ابتدای بازی ها باور داشت.

استقلال در این فصل نه خوب بازی می کند، نه خوب نتیجه می گیرد و البته نه پیشرفتی در بازی های این تیم دیده می شود و همین مساله باعث شده که حالا بسیاری از هواداران از آینده تیم شان ناامید باشند.

آنچه اما نگران کننده است این است که به نظر می رسد شفر بیش از حد تحت تاثیر رسانه ها، نظر هواداران و البته فضای مجازی است و این نکته ای که تصمیم گیری های او را زیر سوال برده است و حداقل تا بدین جای فصل اعتماد فصل پیش اصلا در مورد او وجود ندارد.

در حال حاضر جوی در استقلال به راه افتاده است که اگر یک بازیکن اعتراض کند و یا سکوها و فضای مجازی نام او  را فریاد بزنند، خیلی راحت تر آن بازیکن وارد ترکیب می شود، اتفاقی که رد پای آن در نقل و انتقالات تابستانی کاملا مشخص است و البته در ترکیب های این فصل استقلال هم اثرات آن روشن و تاثیرگذار به نظر می رسد.

 قربانی جدا شده ای که هواداران او را دوست نداشتند

علی قربانی از نظر آمار گل زده از تمام بازیکنانی که هم اکنون در استقلال بازی می کنند بهتر است اما او محبوب شدن بین هواداران را بلد نبود و با از دست دادن چند موقعیت حساس هواداران استقلال خواهان جدایی اش شدند.

قربانی که فصل قبل بهترین گلزن استقلال در لیگ برتر بود هفته های زیادی ماند تا با شفر برای تمدید قرارداد صحبت کند اما در نهایت سرمربی آبی ها به خواسته هواداران تن داد و مهاجم هدف تیمش را در شرایطی که تیام هم از این تیم جدا شده بود را راهی درهای خروجی باشگاه کرد.

جابر بازی نمی کند چون دوستش ندارند

در روزهایی که خط حمله استقلال اصلا شرایط خوبی ندارد و مهاجمان این تیم در گلزنی ناکام محض هستند شفر نه تنها از جابر انصاری استفاده نمی کند بلکه نام جوان هایی مثل امیرحسین کارگر، آذری، آقایی و ... را در لیست 18 نفره قرار می دهد اما جایی برای او ندارد.

انصاری شاید مهاجم درجه یکی نباشد اما با نگاهی به نفرات خط حمله استقلال ثابت می شود او بدتر از هیچ کدام از بازیکنانی که در زمین بازی می کنند هم نیست اما او چرا بازی نمی کند؟ چون هواداران استقلال او را دوست ندارند و روی سکوها و در فضای مجازی نامش را فریاد نمی زنند.

فیکس شدن حسینی بعد از تهدید به جدایی

سیدحسین حسینی به دلایلی نامعلوم لیگ هجدهم را از روی نیمکت آغاز کرد و 11 بازی این تیم در لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی را روی نیمکت نشست اما او در پایان بازی با نفت مسجد سلیمان مصاحبه کرد، خبر از جدایی اش داد و درست در بازی بعدی برابر سایپا در هفته نهم لیگ برتر در ترکیب اصلی به میدان رفت.
 در این که حسینی دروازه بان جوان و مستعدی است هیچ تردیدی نیست اما اینکه او با اعتراض می تواند وارد ترکیب شود، به نوعی عدم اقتدار سرمربی را در برخورد با بی انضباطی  نشان می دهد.

روح الله باقری، از سکو به ترکیب رسید

استقلال در همین بازی شب گذشته برابر سایپا الحاجی گرو را در ترکیب اصلی داشت اما نمایش ضعیف او باعث شد هواداران استقلال در اواسط نیمه دوم به نشانه اعتراض نام روح الله باقری را فریاد بزنند و عجیب اینکه او چند دقیقه بعد با تصمیم شفر وارد ترکیب شد.

این به آن معنی نیست که باقری بازیکن خوبی نیست اما اینکه بلافاصله بعد از فریاد هواداران وارد ترکیب می شود، به نوعی تاثیرپذیری  سرمربی استقلال از عوامل دور و بر تیم  را نشان می دهد.

بی صدا باشید، در استقلال ضرر می کنید

در این بین جوی بین بازیکنان وجود دارد که اگر بی صدا باشند و به نیمکت نشینی خود اعتراض نکنند ضرر می کنند و راهی به ترکیب اصلی پیدا نمی کنند.

نمونه آن بازیکنانی مثل فرشاد محمدی مهر، میثم تیموری، محمد دانشگر و همین روح الله باقری است که هرگز به نیمکت نشینی خود اعتراضی نکردند و برای مدت طولانی مجبور شدند این شرایط را تحمل کنند.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پشت پرده پنالتی نزدن روزبه چشمی!

ج نوامبر 2 , 2018
به گزارش مشرق، روزبه چشمی به عنوان کاپیتان...