علی فتح الله زاده: مدیران قبلی پول اسپانسر را پیش خور کردند؛ خطیر تحت فشار علیه من مصاحبه کرد!

علی فتح الله زاده

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: متاسفم که مدیران استقلال کمپ حجازی را به امان خدا ول کردند و الان میلیون‌ها تومان پول می‌دهند تا در زمین‌ دیگر تمرین کنند.

به گزارش استقلال نیوز، علی فتح الله زاده مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص قرعه‌ای که نصیب استقلال در لیگ قهرمانان آسیا شده و همچنین مسائل مختلف صحبت‌های عنوان کرد که در ادامه می خوانید:

* خصوصی سازی در فوتبال

ما باید اول تکلیف‌مان را روشن کنیم یا باید خصوصی باشیم یا دولتی اگر دولت‌ها قرار است فوتبال را در اختیار داشته باشند باید هزینه‌اش را بپردازند و باشگاه‌ها را ساپورت کنند. اما اگر خصوصی باشیم باید به این مساله فکر کنیم که همه اختیارات را واگذار کنیم. نمی‌شود یک NGO تشکیل بدهیم و دولت 10 میلیارد هزینه کند و آن بخش خصوصی 90 میلیارد جالب است دولت به خاطرهمان 10 میلیارد تومان می‌خواهد هم هیات مدیره انتخاب کند و هم مدیرعامل بگذارد. این مسائل با هم همخوانی ندارد. البته این را هم بگویم که وظیفه دولت‌ها است که بسته حمایتی داشته باشند و این در همه جای دنیا مرسوم است. تمام دنیا هم از ورزش در سیاست استفاده می‌کند و این اصلا قابل کتمان نیست ولی آنها ورزش را سیاسی نمی‌کنند. 

* بازنشستگی تاج

بحث من شخص مهدی تاج و ترک پست به دلیل بازنشستگی نیست، بحث من جایگاه فوتبال کشور است این فوتبال باید خصوصی مدیریت شود ولی متاسفانه الان وضعیت تبدیل به کشمکش‌هایی شده که اصلا به نفع فوتبال ما نیست. ما مثل تمام مسائل کشورمان باید تابع قوانین بین‌المللی باشیم وقتی مجلس به اساسنامه فدراسیون رای داده و دولت آن را مصوب کرده چرا باید زورآزمایی شود. 

* تعلیق فوتبال ایران

اینها را باید به  افرادی تفهیم کنیم که در حال تصمیم‌گیری هستند متاسفانه الان که این مباحث مطرح شده در آستانه بازی‌های جام ملت‌های آسیا هستیم بهتر است اول این مسابقات را به انتها برسانیم و یک تنفس به تیم ملی و فدراسیون بدهیم تا بازی‌ها به پایان برسد الان باید همه چیز آرام باشد تا جام ملت‌ها تمام شود. همه چیز در حال خصوصی شدن است و شما می‌بینید که استقلال و پرسپولیس این روزها چقدر گرفتار هستند. تراکتورسازی تا همین سه ماه پیش گرفتاری‌های زیادی داشت ولی از وقتی به بخش خصوصی واگذار شده آرامش پیدا کرده است. من معتقدم نباید در فوتبال از زور استفاده کرد و همیشه این سوال برای من بوجود می‌آید که چرا همیشه دعوا داریم ما مگر خودمان عقل نداریم و چرا باید خارجی‌ها برای ما کار انجام بدهند. کجا این همه نشاط را می‌بینید که فوتبال در آن بی‌تاثیر باشد. شما دیدید بعد از جام جهانی چقدر جوانان شور و نشاط پیدا کردند و نباید این هیجانات را از مردم گرفت. 

* قرعه استقلال در لیگ قهرمانان

معتقدم استقلال در هر گروهی که قرار بگیرد اسم آن گروه مرگ است. ما سال گذشته هم در گروه مرگ بودیم ولی صعود کردیم یکی دو بار هم در گروه ما از گروه مرگ بالا رفتیم به نظر من استقلال به جای اینکه ذهنش را روی گروهش در آسیا متمرکز کند از حالا باید به فکر یارگیری باشد تیم نیاز به 4-3 بازیکن خوب دارد البته مدیریت باشگاه استقلال این روزها خیلی درگیر است. 

* مشکلات مدیریت استقلال

مدیریت درگیر مسائل روحی و روانی است چون بدهی‌هایی که از سال گذشته ایجاد شده آنها را دچار مشکل کرده است من معتقدم الان وزارت ورزش باید به باشگاه استقلال کمک کند حتی به صورت وام. 40 میلیون هوادار استقلال نگران این هستند چون این بدهی‌ها بوجود آمده است. ما هم بدهی‌هایی به بازیکنان خارجی داشته‌ایم. ما نفراتی مثل جانواریو را می‌آوردیم که فقط سه میلیارد درآمد داشتیم و اگر به آنها بدهکار می‌شدیم به خاطر این بود که هزینه‌هایمان را صرف جای دیگری می‌کردیم و در بخش‌های مختلف باشگاه خرج می‌کردیم. اما وقتی بازیکنی می‌آید و به خاطر عدم تایید کمیته پزشکی مجبور می‌شویم 7-6 میلیارد به او پرداخت کنیم(یازادلده گومز) این دیگر شرایط عادی نیست و قابل پیگرد است. مدیر جدید به این دلیل دچار مشکلات است چون تنها است. متاسفانه آقایان پول اسپانسر را هم پیش‌خور کرده‌اند و نزدیک به 30 میلیارد بدهی انباشته در اختیار مدیر جدید گذاشته‌اند معلوم است که تمرکز مدیرعامل به هم می‌ریزد. 

به گزارش استقلال نیوز، فتح الله زاده در واکنش به مصاحبه روز گذشته خطیر(اینجا می خوانید) که گفته بود مشکلات استقلال مربوط به مدیریت گذشته باشگاه است گفت:

خطیر را به سمتی بردند که این حرف‌ها را بزند این هم کار کسانی است که از اسم ما واهمه دارند. مگر من یک کمپ نساختم و تمرینات تیم از زمان مربیان قبلی در آنجا برگزار نشد. تازه یک تیم کهکشانی هم در آنجا تمرین می‌کرد متاسف هستم که کمپ را به امان خدا ول کردند و الان میلیون‌ها تومان پول می‌دهند تا در زمین‌های دیگر تمرین کنند. خطیر هم اگر این حرف‌ها را زده تحت فشار بوده وگرنه ما استقلال را دوست داریم واین شخص هم در استقلال کار می‌کند و دوست ندارم مقابل او باشم و پاسخی به حرف‌هایش بدهم. 

* انتقاد از وزارت ورزش

ما که همیشه انتقاد نمی‌کنیم بعضی از دوستان از من سوال می‌کنند شما در اینستاگرام از وزیر انتقاد می‌کنید و یک جایی هم از او تشکر می‌کنید اما من معتقدم اینها پارادوکس نیست کسی که کار خوبی انجام می‌‌دهد باید از او تشکر شود و جایی هم که کار خوب نباشد انتقاد خواهد شد. ما الان از وزیر ورزش انتظار داریم که به استقلال کمک کند. اگر حق پخش تلویزیونی حل شود اینگونه مشکلات بوجود نمی‌آید ولی امیدوارم این اتفاق رخ دهد و حق پخش هم به فوتبال رسد.

اخبار استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فتح‌الله‌زاده: آقایان از اسم من می‌ترسند

ش نوامبر 24 , 2018
به گزارش مشرق، علی فتح‌الله زاده درخصوص قر&...