2 توصیه مهم روشن به مدیرعامل استقلال

به گزارش مشرق، حسن روشن اظهار داشت: هنوز مدیران استقلال نتوانسته‌اند مشکلات این باشگاه را برطرف کنند. یکی از بزرگترین نقاط ضعف مدیریت فعلی استقلال این است که نمی‌گذارد هوادار و پیشکسوت باشگاه از مسائل درونی مطلع باشد. همه باشگاه هایی که دارای هواداران زیاد هستند باید با هوادارانشان شفاف باشند و اگر مشکلی هست آنها هم بدانند تا کمتر به باشگاه فشار بیاورند!

آکادمی و کمیته پیشکسوتان سر و سامان داده شوند
وی ادامه داد: آخرین باری که با امیرحسین فتحی صحبت کردم، چهار ماه پیش بود. آن زمان دو پیشنهاد به فتحی دادم که هنوز به آن عمل نکرده. اولین پیشنهادم این بود که به وضعیت آکادمی سر و سامان بدهد و دومین پیشنهادم سر و سامان دادن به کمیته پیشکسوتان بود.  

کاپیتان سابق آبی پوشان تصریح کرد: هزینه کردن در آکادمی و تیم های پایه نوعی سرمایه گذاری است. به فتحی گفتم یک میلیارد بودجه به آکادمی تخصیص بده تا طی دو سال ۲۰ میلیارد از آن برداشت کنید. گفتم این کار را بکن تا دو سال بعد چند تا نورافکن و محسن کریمی و مجید حسینی و رضا آذری داشته باشید. این درست نیست که به مدیران آکادمی گفته شود خودتان پول در بیاورید و خودتان خرج کنید. این منشاء فساد در آکادمی ها می شود چون مدیران و مربیان باید به سراغ بازیکنانی بروند که پول بدهند.  

برخورد فتحی با هادی طباطبایی درست نبود
مدیر سابق آکادمی استقلال خاطر نشان ساخت: محمد مومنی بعد از آن که مدیر آکادمی شد، یک کار پسندیده کرد و هنگام دربی جوانان از من دعوت کرد. من هم به احترام ایشان به ورزشگاه رفتم. یک آقایی را آنجا دیدم که بعدا فهمیدم نامش خطیر است و معاون باشگاه. آنجا صحبت هادی طباطبایی و انتقادات او از مدیریت شد. من گفتم هادی پسر خوب و پیشکسوت قابل احترامی است و باید صحبت های او را شنید و به انتقاداتش احترام گذاشت.

روشن گفت: همانجا به خطیر گفتم رفتار فتحی در قابل طباطبایی پسندیده نبود. فتحی مدیرعامل باشگاه است و مدیرعامل موظف است احترام پیشکسوت را حفظ کند. شاید یک نفر هم توصیه یک پیشکسوت را به باشگاه بکند، این درست نیست که مدیرعامل روی آنتن زنده بگوید توصیه کرده بودند به شما پست بدهم و من ندادم. شاید یک نفر هم توصیه مرا یا هر پیشکسوت دیگری را بکند. از کجا معلوم که فردا فتحی این حرف را در مورد من و دیگران نزند.

برای فتحی احترام قائلم اما از او دلخورم
ملی پوش سابق آبی پوشان تاکید کرد: امیرحسین فتحی دوست خیلی خوب من است که برایش احترام قائل هستم و همواره در مصاحبه هایم از او حمایت کردم. اما یک دلخوری از او دارم که چند وقت پیش به حشمت مهاجرانی گفته بود چند بار به حسن روشن زنگ زدم و او جواب مرا نداده است.  

از من گذشته دنبال پست گرفتن باشم
وی تصریح کرد: من نیازمند گرفتن پست در باشگاه استقلال نیستم و اصلا از من گذشته که دنبال این حرفها باشم، اما بارها اعلام کرده ام اگر در این باشگاه همه چیز سر جای خودش باشد و به من بگویند آبدارچی باشگاه نیست و بیا کمک کن، حاضرم بروم در باشگاه چایی بدهم.

به فتحی گفتم اینجا شهرداری نیست
 پیشکسوت آبی پوشان گفت: یک بار به فتحی پیغام دادم که اینجا شهرداری نیست. جایی که در آن کار می کنید باشگاه استقلال است و میلیون ها مدعی دارد. ده ها میلیون هوادار مالک اصلی باشگاه هستند و باید ملاحظات مربوط به همه هواداران انجام گیرد. به فتحی گفتم وقتی در استقلال مدیریت می کنید باید هوادار را آدم حساب کنید!  باید به همه افرادی که در حوزه استقلال هستند احترام بگذارید. به فتحی گفتم شما باید خوشحال باشید که از شما انتقاد می شود نه از انتقادات ناراحت شوید. چون با این انتقادات است که شرایط بهتر می شود. شما می توانید مشکلات باشگاه را از دل همین انتقادات استخراج کرده و آنها را برطرف کنید.  

پیشکسوتان چند دسته شده‌اند
کاپیتان سابق تیم استقلال گفت: فکر می‌کردم فتحی پیشکسوتان استقلال را دور هم جمع کند، کدورت ها را از بین ببرد و همدلی ایجاد کند. الان پیشکسوتان استقلال چند دسته شده‌اند. علی جباری یک تیم برای خودش درست کرده، علی شوری یک تیم دیگر درست کرده و سعید مراغه چیان هم یک گوشه‌ای دیگر برای خودش تیم درست کرده است.  

روشن در ادامه گفت: کل کاری که الان برای پیشکسوتان استقلال صورت می گیرد این است که به یکسری از پیشکسوتان ماهی ۳۰۰ هزار تومان حقوق می دهند. به یکسری از پیشکسوتان مثل خود من اگر بگویند ماهی ۳۰۰ هزار تومان حقوق بگیر مثل فحش است. اما بعضی از همین بچه ها مثل علی اکبریان بارها به من زنگ زده و گفته اگر مرا جزو پیشکسوت باشگاه قبول دارند این پول را به خانواده ام بدهند.

در اتاق پیشکسوتان ۳ نفر هم جا نمی‌شوند
مهاجم دهه پنجاه و شصت آبی پوشان گفت: به کمیته پیشکسوتان در باشگاه یک اتاق داده اند که سه نفر آدم به زور در آن جا می شوند. این اتاق در شان پیشکسوتان باشگاه نیست. یک بار آنجا جلسه ای داشتم دیدم یک نفر پشت در فالگوش ایستاده و با صدای بلند به او هشدار دادم که از پشت در برو و طرف رفت. به جباری هم گفتم از این به بعد در این اتاق با شما قرار نمی گذارم.

باشگاه های مردمی نباید گارد داشته باشند
پیشکسوت استقلال گفت: من مدتی برای تیم الاهلی بازی، مربیگری کردم و در آکادمی این باشگاه فعالیت کردم. همین الان هم که به دبی می روم از جلوی در باشگاه تا اتاق رییس باشگاه آنقدر به ما عزت و  احترام می گذارند که شرمنده می شویم. اما وقتی به باشگاه استقلال می رویم مقابل درب ورودی ۲ نفر گارد می بینیم که منِ حسن روشن را باید گزینش کنند تا به ساختمان بروم. نباید یک باشگاه مردمی و پر هوادار اینگونه محدود شود.

سلطانی فر بین سرخابی ها تبعیض قائل نشده
وی در خصوص شائبه پرسپولیسی بودن وزیر و کمکش به این تیم گفت: شاید وزیر ورزش پرسپولیسی باشد، اما توهم کمک به این تیم از جایی نشات می گیرد که آنها موفق شدند و استقلال موفق نشد. اما من بعید می دانم که وزیر در امور داخلی باشگاه استقلال با هدف تخریب و تضعیف دخالت کند.

پرسپولیس شکست خورد اما فوتبال ایران برنده شد
ملی پوش سابق کشورمان با اشاره به نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا گفت: شاید پرسپولیس در فینال آسیا شکست خورد، اما فوتبال ما پیروزی های زیادی به دست آورد. از جمله این که همه مقامات فوتبال دنیا به ایران آمدند و این حضور پر شور هواداران در ورزشگاه و تشویق تیم بعد از شکست. همه این ها دستاوردهای مثبتی بود که حضور پرسپولیس در فینال برای فوتبال ایران داشت.

روشن گفت: امیدوارم حال استقلال هم روز به روز بهتر شود و مثل پرسپولیس به اوج برسد. هر زمان حال این دو تیم خوب بوده حال فوتبال ما هم خوب بوده و تیم ملی ما هم سودش را برده است. بیشترین سود را از اوج گرفتن این دو تیم همین آقای کی روش می برد که هیچ کدام از ما را آدم حساب نمی کند. 

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چشمی: تا استقلال نخواهد هیچ جا نمی‌روم

د نوامبر 19 , 2018
تمام حقوق این سایت ، متعلق به کانون هوادا&#1585...