وینفرید شفر: رفتن حیدری به سپاهان شایعه است؛ برخی افراد داخل باشگاه نمی‌توانند به ما ضربه بزنند!

وینفرید شفر

سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی با استقلال خوزستان گفت: وقفه‌ای که در بازی ایجاد شد تمرکز تیمی ما را به هم زد اگر آن اتفاق نمی‌افتاد می‌توانستیم گل دوم را هم بزنیم.

به گزارش استقلال نیوز، وینفرید شفر سرمربی تیم استقلال پس از بازی با استقلال خوزستان از هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری در جمع خبرنگاران صحبت های کرد که در ادامه می خوانید:

* رفتن حیدری به سپاهان شایعه است

قبل از صحبت در مورد بازی باید بگویم خوشحالم که در اهواز هستم. همیشه شایعات وجود دارد، به خصوص در فضای مجازی و سایت‌ها. از جمله این شایعه که حیدری می‌خواهد به سپاهان برود ولی ما کاپیتان‌مان را حفظ می‌کنیم.

* برخی افراد داخل باشگاه نمی‌توانند به ما ضربه بزنند!

 اگر شایعه‌ای وجود داشته باشد من در موردش صحبت می‌کنم و البته این را هم بگویم که با مدیرعامل باشگاه در تعامل هستم. ما اهداف‌مان یکی است و سعی و تلاش می‌کنیم استقلال را به جایگاه اصلی‌اش برسانیم اما خیلی‌ها پیش از این می‌خواستند برای باشگاه مشکل درست کنند و آنها به دنبال استقلال خوب نبودند بلکه می‌خواستند استقلال بد را ببینند. الان هم افرادی را داخل باشگاه داریم که در مورد تیم و مسائل مختلف حرف می‌زنند و در حالیکه من و مدیرعامل باشگاه فقط باید در مورد مسائل صحبت کنیم. کسی نمی‌تواند از داخل باشگاه به ما ضربه بزند و من می‌خواستم از همین‌جا این پیغام را به این افراد بدهم. 

* در این بازی ۵-۶ موقعیت گل داشتیم

به هر حال بازی مقابل تیم‌هایی که شرایط یکسان ندارند سخت است. تیم‌هایی که از نظر اسم و رسم شاید شرایط پایین‌تری داشته باشند با تمام قوا به مصاف حریفان می‌آیند. ما در این بازی ۵-۶ موقعیت گل داشتیم و در بازی قبل هم ۳-۴ موقعیت گل؛ در صحنه گل هم شانس با ما یار بود ولی خیلی خوشحالم که توانستیم برنده باشیم.

* بازی قطع نمی‌شد، گل دوم را هم می زدیم

در نیمه اول داور به خاطر ریزش باران بازی را قطع کرد که دلیل این مسئله را نمی‌دانم در خیلی از مسابقات دیگر شاهد بارش شدیدتر باران هستیم که شاید بشود گفت امروز مقابل آن روزهای بارانی یک روز آفتابی محسوب می‌شد. اگر بخواهند به خاطر چنین بارانی بازی را متوقف کنند خیلی از بازی‌ها در دنیا باید متوقف شود. وقفه‌ای که در بازی ایجاد شد تمرکز تیمی ما را به هم زد اگر آن اتفاق نمی‌افتاد می‌توانستیم گل دوم را هم بزنیم. موقعیت‌های گلزنی خوبی ایجاد کرده بودیم.

* در 15 دقیقه آخر باهوش بازی نکردیم

در ۱۵ دقیقه پایانی خیلی باهوش بازی نکردیم، چند موقعیت کرنر داشتیم که آنها را مستقیم زدم و دروازه‌بان حریف گرفت. زمانی که یکضرب دوضرب بازی می‌کنیم شانسی به حریف نمی‌دهیم ما باید به روش خودمان بازی کنیم نه اینکه ضربات کرنر را بلند بزنیم که دروازه‌بان حریف توپ را بگیرد و آن را بلند به پشت محوطه جریمه ما بیندازد. این مشکل ما بود نه مشکل داور مسابقه. همچنین خطاهای بچگانه‌ای اطراف ۱۸ قدم مرتکب می‌شویم که این خطاها به تیم‌های حریف شانس استفاده می‌دهد. باید بتوانیم توپ را به گردش دربیاوریم اگر بدون عجله بازی می‌کردیم شانس زدن گل دوم را هم داشتیم. 

* از دیدن هواداران در خوزستان لذت می برم

باید از بازیکنان و تیمم تشکر کنم. خوب بازی کردیم با این برد فشار روی تیم ما کم شد بارها گفته‌ام تیم جدیدی می‌سازیم و نیاز به زمان داریم. هواداران ما هم فوق‌‌العاده بودند. هر وقت به این ورزشگاه می‌آیم و می‌بینم که هواداران آبی هستند لذت می‌برم این هواداران فوق‌العاده هستند.

* گرو خوب بود و می‌تواند در آینده به ما کمک کند

الحاجی گرو خوب جنگید و خوب پاس داد و می‌تواند بهتر هم باشد و در آینده بیشتر به ما کمک کند. گرو می‌توانست بهتر هم باشد تا ما به گل دوم برسیم. او بازیکنی است که برای بقیه فضاسازی می‌کند و امروز هم برای باقری فضاسازی کرد. حالا ما خودمان را آماده یک تمرین ریکاوری می‌کنیم تا برای مسابقه بعد آماده شویم.

* در استقلال دریبل کردن ممنوع است

 خیلی مواقع به خصوص در چند بازی اخیر این اتفاق افتاده است اما مهم این است که وقتی توپ را از دست می‌دهیم آن را پس می‌گیریم درست مثل فوتبال آمریکایی که هافبک‌ها باید برای پس گرفتن توپ تلاش کنند. در بازی امروز چندین بار چشمی به علی کریمی پس داد و او به عقب یک پاس دیگر داد و بازی‌سازی از آنجا شروع شد. در مورد غفوری هم این اتفاق افتاد چون او به گرو پاس می‌داد و گرو هم به علی کریمی و به همین شکل ما خلق موقعیت می‌کردیم اما در مجموع باید بگویم دریبل کردن در استقلال ممنوع است و بازیکنان فقط در موقعیت‌های خطرناک مقابل دروازه اجازه چنین کاری را دارند ما اگر می‌خواهیم سرعتی بازی کنیم باید بیشتر پاس بدهیم چون طبیعتاً سرعت توپ بیشتر از سرعت بازیکنان است.

اخبار رسمی باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شفر: نگذاشتند استقلال ستاره سوم را بگیرد

ی نوامبر 25 , 2018
به گزارش مشرق، وینفرد شفر بعد از دیدار &#157...