وینفرید شفر: باید ناراحت باشیم ولی زندگی به پایان نرسیده؛ نمی توانم بازیکنی را مجبور کنم پنالتی بزند!

وینفرید شفر

سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی با سایپا گفت: بازیکنان ما باید تفکر حرفه‌ای داشته باشند و با خونسردی بازی کنند ولی هر چه از زمان بازی می‌گذشت بازیکنان ما عصبی تر می‌شدند.

به گزارش استقلال نیوز، وینفرید شفر سرمربی تیم استقلال در نشست خبری پس از دیدار با سایپا در چارچوب مرحله 1/8 جام حذفی فصل 1397/98 و حذف از این رقابت ها در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ گفت که در ادامه متن صحبت های او را می خوانید:

* به سایپا تبریک می گویم

به سایپا بابت صعود تبریک می‌گویم. در نیمه اول خوب بودیم ولی وقتی ۱۰ به یازده شدیم خوب بازی نکردیم و در ضربات آخر صدرصد نبودیم و ۷۰ و ۸۰ درصد خودمان بودیم.

* زندگی به پایان نرسیده!

روی گل اول باید محکم تر کار می کردیم و روی گل دوم یارگیری من تو من درست نبود. در رختکن بازیکنان خیلی ناراحت بودند و امروز همه باید ناراحت باشیم و زندگی به پایان نرسیده و باید روی بازی های لیگ تمرکز کنیم و ببینیم چه تغییراتی باید لحاظ کنیم.

* بازیکنان ما نباید پشت محوطه خطا کنند

اینکه بازیکنان سایپا 10 نفره بهتر از بازیکنان ما بودند و ما را تحت فشار گذاشتند و اینکه به خاطر بی‌برنامگی بود یا بی‌تجربگی بازیکنان، باید بگویم خیلی از توپ‌های بلند سایپا برای بازیکن شماره 26 می‌فرستادند که مدافعان ما توپ را قطع می‌کردند و توپ بین هافبک و دفاع می‌آفتاد و آنها از این توپ استفاده می‌کردند. در مورد این مسئله من با بازیکنان تیم صحبت کردم. در بازی قبلی با سپاهان در مورد این مسئله هم صحبت کردم. بازیکنان ما نباید پشت محوطه جریمه مرتکب خطا شوند. بازیکنان حریف خودشان را به بازیکنان ما می‌زدند تا خطا بگیرند. وقتی سایپا 10 نفره شد این روند ادامه داشت. دانشگر زود روی بازیکن می‌آمد و زمانی هم که ما صاحب توپ بودیم باید با سرعت بیشتری بازی می‌کردیم و سریع‌تر توپ را جلو می‌بردیم و بازی را به وینگرهای چپ و راست خود می‌دادیم. اما این زکی‌پور می‌رساندیم.

* بازیکنان ما عصبی بازی می کنند!

بازیکنان ما باید تفکر حرفه‌ای داشته باشند و با خونسردی بازی کنند. وقتی توپ را لو می‌دادیم توپ سریع برمی‌گشت و ما مرتکب خطا می‌شدیم. هر چه از زمان بازی می‌گذشت بازیکنان ما عصبی می‌شدند. بازیکنان باید باهوش‌تر باشند و با آرامش بیشتری بازی کنند و پاس خوب بدهند. وقتی فشار روی تیم است که ما باید برنده شویم این شرایط پیش می‌آید. ما باید برای بازیکنان این مسائل را تکرار کنیم و با آنها در تمرین کار کنیم تا بازیکنان یاد بگیرند.

* یک تیم جدید با بازیکنان جدید دارم و باید این تیم جدید را بسازیم

اینکه در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا استقلال تقریبا 13 بازی کرده اما ما مدام از تکرار برای بازیکنان صحبت می‌کنیم و هواداران استقلال نگران هستند و علیه بازیکنان هم شعار دادند باید بگویم ما باید با بازیکنان صحبت کنیم و نمی‌خواهم مدام حرف‌هایم را تکرار کنم اما بارها گفته‌ام که این یک تیم جدید است. خیلی از این بازیکنان در تیم جدید هستند. وقتی می‌گویند استقلال باید فقط پیروز شود فشار مضاعفی روی بازیکنان می‌آوردند. من قبلا گفتم من یک تیم جدید با بازیکنان جدید دارم و باید این تیم جدید را بسازیم. بازیکنانی مثل تبریزی، باقری و گرو بازیکنان جدیدی هستند. فصل گذشته تیام زمانی به ما اضافه شد که یکی از بهترین تیم‌ها بودیم. او به یکی از آماده‌ترین تیم‌ها اضافه شد. برای همین هم موفق بود. در بازی مقابل تیم 10 نفره هم همه انتظار برد دارند. چند شب پیش بازی بایرن مونیخ در جام حذفی با تیم رده چهارمی را دیدم که بایرن دو بر یک و با شانس پیروز شد. فشار زیادی روی بایرن مونیخ بود. سایپا هم امروز 10 نفره مقابل ما بازی کرد. اگر می‌باخت هم انتقادی به این تیم نمی‌شد ولی فشار مضاعفی روی ما بود. بازیکنان باید با آرامش بیشتری بازی کنند. هر چه از زمان بازی می‌گذشت آنها عصبی‌تر می‌شدند. طبیعی است که برای بردن باید تلاش کنیم و باید دوباره به سطح خوب آمادگی دست پیدا کنیم.

* هیچ ترکیب ثابتی برای 11 نفر وجود ندارد

فکر می‌کنم 11 نفری که امروز در ترکیب اصلی بودند خوب بازی کردند. گرو خوب بود، او در بازی قبلی هم خوب بازی کرد. امروز هم خوب بود و بعد خسته شد. علی کریمی هم می‌توانست بازی کند اگر مصدوم نبود. نمی‌شود بازیکن مصدوم را به زور به میدان فرستاد. هر بازیکنی که آماده‌تر باشد بازی می‌کند. بازیکنان جوان شانس و فرصت یادگیری دارند. بازیکن بر روی صحنه گل باید بازیکن شماره 33 سایپا را مهار می‌کردیم. این بازیکن روی صحنه گل آزاد بود. گاهی در تیم‌های اروپایی هم ترکیب تیم‌ها عوض می‌شود. پاری سن ژرمن ترکیبش را نسبت به قبل عوض می‌کند. هر بازیکنی که در تمرین بهتر باشد و برای سبک بازی حریف مناسب باشد در ترکیب قرار می‌گیرد. هیچ ترکیب ثابتی برای 11 نفر وجود ندارد. غفوری هم امروز محروم بود. نمی‌توانستیم بگوییم لطفا به بازیکن محروم ما اجازه بدهید بازی کند.

* همیشه در تمرینات پنالتی تمرین می‌کنیم

ما همیشه در تمرینات پنالتی تمرین می‌کنیم. حتی در بازی درون تیمی هم وقتی بازی مساوی شود پنالتی می‌زنیم. از یکی دو بازیکن پرسیدم که پنالتی می‌زنید گفتند نمی‌توانیم پنالتی بزنیم. نمی‌توان آنها را مجبور کرد پنالتی بزنند. مهدی قائدی و باقری پنالتی زدن که پنالتی‌هایشان گل نشد. روی پنالتی هم باید شانس بیشتری و هم اعتماد بیشتری داشته باشید. فردا تمرین ریکاوری داریم. در این مورد با بازیکنان صحبت می‌کنم. مهدی قائدی به خاطر پنالتی که از دست داد خیلی ناراحت بود. امیدوارم او برگردد. در بازی‌های بعدی به او نیاز داریم. ما هر روز می‌توانیم پنالتی تمرین کنیم ولی این شرایط مسابقه قابل مقایسه با تمرین پنالتی نیست.

اخبار رسمی باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس/ استقلالی ها زیر فحش و سنگ!

پ نوامبر 1 , 2018
مشرق نیوز - عکس/ استقلالی ها زیر فحش و سنگ! ...