مرفاوی: باید با تهمت‌زنندگان برخورد جدی شود/ استراتژی استقلال در لیگ خوب بود

به گزارش مشرق، صمد مرفاوی، بازیکن پیشین استقلال درباره شرایط این تیم در فصلی که گذشت اظهار کرد: شرایط استقلال در لیگی که گذشت یک شرایط خاص بود. با توجه به تغییرات مدیریتی که داشت در ابتدای فصل چند بازیکن این تیم جدا شدند. آمدن نکونام و اختلافاتی که با مدیریت داشتند باعث شد حاشیه‌های زیادی به وجود بیاید. استقلال به لحاظ فنی شرایط خوبی داشت و توانست امتیازات خوبی را هم جمع کند. استراتژی کادر فنی برای کار بسیار خوب بود. آنها در وهله اول دنبال این بودند که گل نخورند و بازنده نباشد و در کنار آن از موقعیت‌های گل به طور بهینه استفاده کند. تاکتیک‌های کادر فنی روز به روز اجرا می‌شد و تا آخر فصل هم این هماهنگی وجود داشت. اینکه چرا قهرمانی را از دست داد بالاخره تیم‌ها نسبت به هم شناخت پیدا می‌کنند و استقلال باید در مهمترین بازی خود مقابل نساجی پیروزی را به دست می‌آورد که چنین اتفاقی نیفتاد.

مرفاوی در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ امسال پدیده خاصی وجود داشت؟ افزود: در لیگ امسال جوانان خوبی را دیدیم. جواد حسین‌نژاد، سعید سحرخیزان و مهدی لیموچی بازیکنان جوانی بودند که امسال شناخته شدند. باید به بازیکن جوان اعتماد کرد که بتوانند در آینده خودشان را نشان بدهند.

او درباره اینکه چه تیم‌هایی در لیگ امسال پدیده بودند؟ بیان کرد: فکر نمی‌کردم شمس‌آذر قزوین با توجه به امتیازاتی که در ابتدای فصل از این تیم کسر شد باز هم چنین نتایجی را کسب کند و در جایگاه خوبی در جدول قرار بگیرد. این تیم را به همراه ملوان تحسین می‌کنم. آنها به لحاظ فنی قابل قبول بودند.

بازیکن پیشین استقلال درباره سطح کیفی مسابقات ادامه داد: لیگ امسال خیلی حاشیه داشت. البته شاید در فوتبال ما چنین باشد. شکایت‌های زیاد، اعتراض‌های زیاد تیم‌ها، بیانیه‌ها و مصاحبه‌های زیاد مربیان و بازیکنان که قانون چنین چیزی را نمی‌گوید. قانون‌گذار هم برخورد خیلی جدی با این موضوع نداشت. البته هنوز با پایان لیگ هم مصاحبه‌ها ادامه دارد. در فوتبال ایران تهمت‌های زیادی به یکدیگر وارد می‌کنند که باید خیلی جدی با آن برخورد شود و حتی ۲ میلیارد هم جریمه کمی است. باید جریمه‌ها فیزیکی باشد مثلا مربی از حضور روی نیمکت محروم شود. همه هم ادعا داشتند چرا VAR نیست. البته به نظرم اگر هم این سیستم بیاید باز هم اعتراض‌ها در بدنه فوتبال ما وجود دارد. به لحاظ فنی تیم‌های بالای جدول رقابت خوبی با یکدیگر داشتند. لیگ ما باید قانون‌مدارتر شود. این اعتراض‌ها در لیگ ادامه داشته باشد سطح کیفی مسابقات را پایین می‌آورد.

Adblock test (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی چهارشنبه ۲۳ خرداد

چ ژوئن 12 , 2024
مشرق نیوز - عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی چهارشنبه ۲۳ خرداد ...