علی کریمی را به استقلال قالب کردند!

به گزارش مشرق، علی کریمیاستقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند. سرنوشت این رابطه شاید خوشبختی باشد و دوسر برد برای طرفین و شاید ناکامی که البته تا اینجای کار حالت دوم پیش آمده است. بازیکنی که البته در بسیاری از مسابقات توانسته عملکرد خوبی داشته باشد اما به خاطر مصدومیت‌های مداوم،  شفر نتوانسته زیاد روی او حساب کند و قطعا هم کسی نپذیرفته که جای خالی امید ابراهیمی پر شده است.


  قصه از کجا آغاز شد؟

علی کریمی یکی از بازیکنان محبوب کارلوس کی‌روش بوده و هست اما امیر قلعه‌نویی با بازگشت دوباره به سپاهان نشانه‌ای از علاقه به این بازیکن بروز نداد، اما این همه دلیلی نبود که سرمربی سابق استقلال را نسبت به کریمی بی‌تفاوت کرده و باعث شد تا او سر از تیم آبی‌پوش تهرانی دربیاورد. کریمی که جام جهانی را به خاطر مصدومیت از دست داده بود، به همین دلیل در سپاهان هم نتوانست به کار ادامه دهد و قلعه‌نویی در ابتدای فصل به مسئولان باشگاه اعلام کرد نیازی به این بازیکن ندارد. کریمی هم که در آن مقطع از چند تیم داخلی و خارجی پیشنهادهای داشت، در اقدامی غیرقابل پیش‌بینی به استقلال پیوست تا معادلات پشت‌پرده این انتقال در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

 رویکرد همیشگی قلعه‌نویی

کمتر کسی در فوتبال از اخلاقیات و روحیات قلعه‌نویی بی‌خبر است. او هیچ‌گاه اردوگاه حریف را با نیروهای خودی تقویت نمی‌کند، چه برسد به اینکه طرف ملی‌پوش و یکی از خوب‌های تیمش باشد، با این حال امسال هم قرار نبود چنین اتفاقی رخ بدهد. برعکس آن را دیده بودیم که چطور امیرخانِ استقلالی‌ها وقتی به سپاهان رفت، مهره‌هایی مانند حیدری، جانواریو، بیک‌زاده و... را از آبی‌پوشان جدا کرد و به اصفهان برد و اتفاقا با همین نفرات نیز سال‌های طلایی سپاهانی‌ها را نیز رقم زد و همین حالا هم دوباره این داستان را با ذوب‌آهن و همراهی کی‌روش استنلی و خالد شفیعی در سپاهان تکرار می‌کند. با همه این اوصاف و با شناخت از روحیات قلعه‌نویی، این نکته کمی عجیب بود که این سرمربی به همین راحتی یار ملی‌پوش خود را رها کرده تا سر از استقلال دربیاورد اما حالا مشخص شده که قلعه‌نویی حق داشته کریمی را نخواهد.

 مصدومیتی به قیمت استقلال!

علی کریمی از روزی که به استقلال پیوست به دفعات در مقاطع مختلف دچار مصدومیت شده و این همان مصدومیت کهنه‌ای است که موجب شد قلعه‌نویی قید همکاری با کریمی را بزند.  یکی از نزدیکان به باشگاه سپاهان در گفت‌وگو با «فرهیختگان»، مصدومیت کهنه علی کریمی را تایید کرد و در این‌باره گفت: «کریمی از ناحیه کمر مصدوم بود و به همین دلیل نیز جام جهانی و چند بازی سپاهان را هم در فصل گذشته در مقاطع مختلف از دست داد.»  تا اینجای کار همانی شد که وجود داشت و قلعه‌نویی با علم به مصدومیت کهنه کریمی و اینکه او گاه و بی‌گاه مصدوم می‌شود و دستش را در حنا می‌گذارد با جدایی او و پیوستنش به استقلال موافقت کرد. در هر صورت او می‌دانست جدایی این بازیکن و حضورش در اردوی رقیب، هیچ‌گاه موجب تقویت استقلال نخواهد شد و اتفاقا با توجه به این مصدومیت کهنه، استقلال در منطقه هافبک دفاعی با وجود حساب بازکردن روی کریمی و جدایی امید ابراهیمی، با اشکالات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

 بی‌توجهی به موضع پزشک

از سویی این اتفاق درحالی رخ داد که تیم سابق مدیریتی استقلال آخرین روزهای حیات خود را سپری کرده و اتفاقا قبل از سفر به اردوی ترکیه، آخرین عکس مدیریتی‌شان را نیز با همین بازیکن همیشه مصدوم به ثبت رساندند.
هنوز پست جنجالی دکتر نوروزی را به یاد داریم که به صراحت اعلام کرد علی کریمی سرخوردگی مهره و دیسک‌کمر دارد و بهتر است جذب نشود اما این اتفاق محقق شد و وقتی هم که مدیریت جدید روی کار آمد دیگر کار از کار گذشته بود و فسخ قرارداد احتمالی کلی هزینه روی دست این باشگاه می‌گذاشت. همان‌طور که نمی‌شد قرارداد دیگر نفرات مصدومی که جذب تیم شدند و برخی‌ که هنوز هم بازی نکرده‌اند را فسخ کرد.

 گاف یا خیانت؟

در هر صورت حالا استقلال مانده و یک علی کریمی مصدوم، آن هم با مصدومیتی کهنه از ناحیه کمر. کریمی در همین مدت چندین‌بار در همان نیمه اول و در دقایق نخست، زمین را ترک کرده تا استقلال با مشکل تاکتیکی مواجه شود و انگار که او را به تیمی بزرگ قالب کرده باشند و این سوال مطرح شود که واقعا جذب این نفرات از روی ناکارآمدی و اشتباهات بزرگ مدیران قبلی است یا نشانه خیانت به استقلال!

منبع: ایران ورزشی

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

واکنش تابش به مذاکره استقلال با قلعه‌نویی

چ نوامبر 14 , 2018
به گزارش مشرق، مسعود تابش درباره شرایط این...