رقابت سخت 3 گلر برای بهترین شدن در لیگ برتر

به گزارش مشرق، تنها ۳ هفته دیگر به پایان نیم فصل نخست لیگ برتر زمان باقی است و رقابت سختی بین تیم‌ها و بازیکنان برای ثبت موفقیت‌های تیمی و شخصی در جریان است. 

در میان رقابت های شخصی بازیکنان، رقابت فشرده‌ای بین سه دروازه‌بان برای ثبت بهترین آمار در گرفته است. رقابتی بین سید مهدی رحمتی دروازه بان استقلال، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس و یوسف بهزادی سنگربان تیم فوتبال پدیده.

بیشتر بخوانید:

درگیری 2 پرسپولیسی با یکدیگر!

این سه دروازه‌بان روی هم ۲۶ بار بازی کرده‌اند، ۱۹ بار کلین شیت داشته اند و تنها ۹ بار دروازه‌شان باز شده است و این آمار نشان از رقابت فشرده و سرسخت این ۳ برای بهترین شدن در نیم فصل نخست دارد.

* رحمتی با بیشترین کلین شیت
به لحاظ ثبت کلین شیت، سید مهدی رحمتی سنگربان آبی پوشان با ۷ کلین شیت از دو رقیبش پیشی گرفته و از این نظر حرف اول را می‌زند. یوسف بهزادی با ۶ و علیرضا بیرانوند با ۵ کلین شیت در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. 

البته وحید شیخ ویسی، پیام نیازمند و محسن فروزان هم ۵ بار موفق به ثبت کلین شیت شده و در این جدول بعد از بیرانوند قرار می‌گیرند چرا که تعداد بازیهای بیرانوند به مراتب کمتر از این ۳ نفر است. 

* بیرانوند با کمترین گل خورده
تیم فوتبال پرسپولیس در مجموع کلا ۴ بار در ۱۱ بازی دروازه‌اش باز شده که سهم بیرانوند روی این ۴ گل خورده، تنها ۲ گل است تا بیرانوند با  ۲ گل خورده در بین این ۳ دروازه بان بهترین آمار را داشته باشد.

یوسف بهزادی با ۳ گل خورده و سید مهدی رحمتی با ۴ گل خورده بعد از بیرانوند در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. در بین این ۳ دروازه‌بان، تنها سید مهدی رحمتی است که در یک بازی بیشتر از ۲ بار دروازه‌اش باز شده است که این اتفاق در هفته دوم و در دیدار مقابل ذوب آهن افتاد. بهزادی و بیرانوند در هیچ مسابقه ای در لیگ برتر بیشتر از یک گل نخورده‌اند.

* بیرانوند با کمترین گل به ازای بیشترین دقیقه
علیرضا بیرانوند ۷ بار از دروازه سرخ پوشان مراقبت کرده که در این ۷ بازی ۲ بار دروازه‌اش باز شده است تا آمار هر ۳۱۵ دقیقه یک گل را از خود به جای گذاشته باشد و از این نظر برتر از رحمتی و بهزادی باشد.

یوسف بهزادی در ۹ بازی ۳ گل خورده تا آمار هر ۲۷۰ دقیقه یک گل خورده را به ثبت رسانده باشد و سید مهدی رحمتی با ۴ گل خورده در ۱۰ بازی، آمار یک گل به ازای هر ۲۲۵ دقیقه بازی را ثبت کرده باشد.

* طولانی ترین دقیقه گل نخوردن
طولانی ترین دقیقه گل نخوردن در بین این ۳ دروازه‌بان به یوسف بهزادی تعلق دارد. سنگربان پدیده موفق به بسته نگه داشته شدن دروازه‌اش در مدت زمان ۳۹۰ دقیقه شده است. رکوردی که همچنان ادامه دارد و او می‌تواند این رکورد را در هفته پیش رو افزایش دهد.

سید مهدی رحمتی با ۳۶۲ دقیقه متوالی گل نخوردن بعد از بهزادی بهترین عملکرد را دارد و علیرضا بیرانوند از این نظر با ۲۸۷ دقیقه حفظ دروازه اش در جایگاه سوم قرار می گیرد.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جزئیات جدید از کودتای معروف در استقلال

چ نوامبر 28 , 2018
به گزارش مشرق، قصه از آنجایی شروع شد که ستا&#158...