استقلال مدیر داشت سوپرجام به پرسپولیس نمی‌رسید!

به گزارش مشرق، هادی طباطبایی از اتفاقاتی که برای استقلال طی ماه‌های اخیر افتاده ابراز نگرانی می‌کرد و بر این اعتقاد بود مدیران باشگاه چه در استقلال و چه در وزارت ورزش نگاهی ملی به این تیم نداشتند وگرنه این تیم با بهترین نفراتی که ظرف سال‌های اخیر در این تیم گرد هم آمده بودند می‌توانست قهرمان آسیا شود.

بیشتر بخوانید:

طباطبایی با 3 سال بازی فکر کرده حجازی است!

*کاپ سوپرجام را به پرسپولیس دادند. دلیل این اتفاق چه بود؟
بخش اعظم این اتفاق که باعث دلخوری هواداران استقلال شده به مدیریت خود باشگاه استقلال برمی‌گردد. وقتی باشگاه از اردیبهشت ماه می‌دانست ۲۹ تیر باید در این دیدار شرکت کند این به ضعف مدیریت برمی‌گردد که نتوانست در آن حدفاصل با برنامه‌ریزی دقیق تیم را به موقع برای سوپرجام آماده کند. یک اشتباه محاسباتی باعث بروز این همه مشکل شد و استقلال را وادار کرد تا هزینه دادرسی این پرونده را به فیفا بپردازد. بخش دیگر این اتفاق هم به تصمیمات غیرمعمول سازمان لیگ برمی‌گردد که بدون برگزاری بازی به پرسپولیس جام می‌دهد. همه این اتفاقات سریالی باعث می‌شود شبهاتی برای هواداران استقلال به وجود بیاید. چون هر طور حساب می‌کنند، می‌بینند در این مدت همه اتفاقات به ضرر تیم محبوب‌شان بوده است.
 
* درباره نتایج اخیر تیم استقلال چه تحلیلی دارید؟
زمانی که درباره مشکلات تیم حرف زدم، طرفداران استقلال از من حمایت کردند ولی عده‌ای علیه من موضع گرفتند. حالا می‌بینیم من به حق حرف می‌زدم. چون می‌دانستم با آن رویه چه اتفاقاتی در انتظار تیم است. استقلال ظرف ۴۵ روز دو جام معتبر را از دست داد. ابتدا لیگ قهرمانان را از دست دادیم و بعد هم جام حذفی. متأسفانه بخشی از این وضعیت به مدیریت باشگاه برمی‌گردد و بخش دیگرش به بالادستی‌هایی که این مدیران را برای باشگاه منصوب کردند. در این مدت دیدیم چه حمایت یک‌جانبه‌ای از تیم پرسپولیس صورت گرفت. طوری که صدای همه تیم‌ها درآمد و در اصفهان و تبریز هم تماشاگران واکنش نشان دادند. البته بروبچه‌های پرسپولیس تلاش‌شان را کردند.
 
* بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟
درست در روز‌هایی که پنجره باشگاه پرسپولیس را در نقل و انتقلات بسته بودند، پنجره استقلال را باز کردند تا همه بازیکنانش بروند. عزمی هم برای حفظ کردن‌شان دیده نمی‌شد، که اگر می‌شد بی‌شک استقلال امروز سومین ستاره را برای باشگاه خودش و افتخاری دیگر را در عرصه باشگاهی برای فوتبال ایران به دست آورده بود. اگر نیمی از نگاه ملی که به پرسپولیس شد به استقلال صورت می‌گرفت، حالا وضعیت این‌گونه نبود.
 
* اما مدیران باشگاه می‌گویند طوری قرارداد بسته‌اند که اگر الحاجی گرو و نیومایر بروند ضرری متوجه استقلال نمی‌شود؟
ضرری متوجه استقلال نمی‌شود؟ ضرر از این بیشتر که باشگاه دو جام را ظرف ۴۵ روز از دست داد؟ اولاً که باید تا روزی که در استقلال هستند پول‌شان را تمام و کمال بدهند. بعد هم ضرر دیگر اینکه، استقلال فصل قبل آن همه هزینه کرد و بازیکنان خارجی آورد تا به جایگاهی برسد که با بهترین تیم چند سال اخیرش به آن رسیده بود و به گواه همه کارشناسان می‌توانست به راحتی قهرمان لیگ قهرمانان شود. ضرری که بابت پول پرداخت شده به خارجی‌های فصل قبل شد را نمی‌بینند؟ کاشیما را هم دیدیم در چه سطحی بود. استقلال با قدرت از گروه مرگ بالا آمده بود. ضرری از این بیشتر هم وجود دارد؟
 
* فکر می‌کنید اتفاقاتی پشت پرده رخ داده است؟‌
نمی‌دانم. فقط این را گفته‌ام و باز هم تکرار می‌کنم که در تاریخ باشگاه استقلال نوشته می‌شود یکی از قویترین تیم‌های استقلال چطور به یکباره ظرف یک ماه به تیم ضعیف تبدیل شد تا در دو قدمی کاپ قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا حذف شود. بهترین قاضی، تاریخ است.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گزارش تمرین چهارشنبه صبح استقلال/ تمرین بازیکنان تیم امید و جوانان زیر نظر مربیان!

چ نوامبر 21 , 2018
تمرین نوبت صبح امروز (چهارشنبه) تیم فوتبال...