پیروز قربانی: امیدوارم در سال جدید حال مردم ایران خوب باشد؛ حس گل زدن در دربی را با هیچ حسی نمی‌توان عوض کرد

پیروز قربانی

مدافع پیشین استقلال گفت: دیدار فردا دربی 88 است، ما بازی که انجام نشده و روی کاغد نتیجه آن معلوم شده را به رسمیت نمی‌شناسیم.

به گزارش استقلال نیوز، پیروز قربانی پیشکسوت باشگاه استقلال را می‌توان تنها به خاطر یک لحظه و یک صحنه، یکی از ماندگارترین چهره‌های دربی در تاریخ برگزاری این مسابقات دانست.

کاپیتان سابق آبی پوشان به بهانه دربی و سال نو در گفت‌وگو با مهر،صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

* از سیل شروع کنیم یا از دربی؟

قطعاً باید قبل از آغاز صحبت به بازماندگان قربانیان سیل در چند استان کشور تسلیت گفت و آرزو کنیم که در سال جاری دیگر شاهد حوادث طبیعی و غیر طبیعی که باعث از دست رفتن جان هموطنان‌مان می‌شود نباشیم. بعد از آن در خصوص دربی در خدمت شما هستم.

* از نظر شما دربی ۸۸ یا دربی ۸۹؟

قطعاً دربی ۸۸. وقتی هنوز پرونده دربی ۸۹ در دادگاه عالی ورزش باز هست نباید آن را حساب کرد. ما بازی که انجام نشده و روی کاغد نتیجه آن معلوم شده را به رسمیت نمی‌شناسیم.

* این دربی را چطور می‌بینید؟

هر دو تیم در بهترین فرم خود قرار دارند و با کمترین فاصله در رده‌های اول و دوم هستند. این کار را برای هر دو تیم سخت می‌کند. این یکی از حساس‌ترین دربی‌هاست و هیچ کدام از دو تیم کار ساده‌ای ندارند. تیمی که این بازی را ببرد شانسش برای قهرمانی زیاد می‌شود.

* به عنوان بازیکن در چند دربی بازی کردید؟

در ۱۲ دربی حضور داشتم که تنها یک بار بازنده بودم که آن یک بار هم پرسپولیس حق داشت ما را ببرد چون شرایطش خیلی بهتر بود. اما در ۱۱ دربی دیگر که بودم یا پیروز شدیم یا مساوی کردیم.

* اولین دربی که در آن بازی کردی را به خاطر دارید؟

اواخر مهرماه سال ۸۲ بود که برای اولین بار در دربی بازی کردم. مربی استقلال آن زمان امیر قلعه نویی بود.

* از آن دربی خاطره خاصی دارید؟

قبل از دربی شرایط پرسپولیس به مراتب بهتر از ما بود و تیم ما کلاً یک تیم جوان که کمتر بازیکن باتجربه در آن حضور داشت. قبل از بازی غمخوار مدیرعامل پرسپولیس در مصاحبه‌ای گفته بود خاطره ۶ تایی را زنده می‌کنیم. اما در پایان این استقلال بود که با کلی بازیکن جوان ۲-۱ برنده بازی شد. من در آن بازی که اولین دربی‌ام بود باید روی علی دایی که یارگیری می‌کردم که این کار را خوب انجام دادم. در آن بازی من و امیر حسین صادقی اولین دربی‌مان بود و زوج خط دفاعی استقلال را تشکیل دادیم و بدون اشتباه کارمان را انجام دادیم. نصف روزنامه‌ها من و نصف روزنامه‌ها هم امیر حسین را بازیکن هفته اعلام کردند. بعد از آن بازی هم برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدم که این بهترین اتفاق برای من بود.

* شاید همه بدانند بهترین خاطره شما از دربی چیست. اما خودت یک بار دیگر بگو.

طبیعی است که بهترین خاطره من به دربی سال ۸۳ باز می‌گردد. بازی که در هفتم اسفند ماه سال ۸۳ انجام شد و دقیقه ۹۳ گل سوم و پیروزی استقلال را زدم.

* گل زدن در آن لحظه و در آن بازی حساس چه حسی داشت؟

واقعاً بهترین حس بود. حس گل زدن در دربی را با هیچ حسی نمی‌توان عوض کرد.

* شادی گل خاصی هم نکردی. کلاً برای شادی بعد از گل برنامه‌ای از قبل طراحی نمی‌کردید؟

نه… من از این لوس بازی‌ها بلد نبودم! همیشه بعد از گل زدن فقط می‌دویدم و داد می‌زدم. در آن بازی هم همین کار را کردم.

* اگر بخواهی نتیجه بازی روز شنبه را با یک عدد پیش بینی کنی آن عدد چیست؟

اولاً که امیدوارم استقلال حتماً برنده این بازی باشد و اگر قرار باشد یک عدد بگویم، آن عدد «۲-۱» به سود استقلال است.

* سال ۹۷ چطور گذشت؟

نباید خودمان را فریب بدهیم. سال ۹۷ به مردم ایران خیلی سخت گذشت و از نظر اقتصادی بدترین سال برای مردم ایران بود. متأسفانه زندگی مردم ایران در این سال تحت تأثیر مشکلات اقتصادی مملکت قرار گرفت و اقشار زیادی به خصوص اقشار کم‌درآمدتر آسیب زیادی دیدند.

* این مشکلات روی زندگی شما چه تأثیری گذاشت؟

شاید به شخص من و خانواده ام در مقایسه با اقشار ضعیف فشار کمتری وارد شد، اما بهرحال سال ۹۷ برای ما هم سال خوبی نبود و کلاً حال ما هم مثل همه مردم خوب نبود.

* اگر فقط یک آرزو برای سال ۹۸ داشته باشی آن چیست؟

این که حال مردم ایران خوب باشد. این که مشکلات اقتصادی کشور حل شود و مردم بتوانند زندگی راحت تری داشته باشند. امیدوارم مسئولان کشور هم در تصمیم گیری های خود مصلحت مردم و به خصوص اقشار آسیب پذیر را بیشتر در نظر بگیرند.

 

اخبار استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مهدی فنونی زاده: ترسوها برنده نیستند؛ امیدوارم بازیکنان به هواداران عیدی ویژه بدهند

ج مارس 29 , 2019
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: هر تیمی که شجاعانه بازی کند، آرامش داشته باشد و از موقعیت‌هایشان به بهتر استفاده کند می‌تواند سه امتیاز حساس این دیدار را از آن خود کند. به گزارش استقلال نیوز، مهدی فنونی‌زاده پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت وگو ...