هاشم بیک زاده: استقلال هنوز در دفاع کردن مشکل دارد؛ فرهاد کاریزمای مربیگری دارد

هاشم بیک زاده

پیشکسوت باشگاه استقلال(تاج) گفت: عملکرد فرهاد مجیدی روی نیمکت این تیم چشمگیر بوده و او در صورت هماهنگی بیشتر بین خط دفاعی و خط حمله می‌تواند به عملکرد بهتری هم دست پیدا کند.

       

 به گزارش استقلال نیوز، هاشم بیک زاده پیشکسوت باشگاه استقلال(تاج)در گفتگو با ایلنا، درخصوص شکست استقلال در هفته بیست و دوم لیگ برتر برابر ذوب آهن، صحبت هایی را عنوان کرد که در ادامه می خوانید:

  

* در خصوص باخت استقلال مقابل ذوب آهن صحبت کنید؟

بازیکنان به دلیل بازی‌های سنگین لیگ قهرمانان آسیا خسته بودند. غیبت بازیکنان مصدوم نیز تأثیرگذار بود. بازیکنانی که بازی کردند، شاداب نبودند و همه اینها دست به دست داد تا این نتیجه رقم بخورد. امیدوارم با رسیدن بازیکنان مصدوم و انجام ریکاوری خوب، استقلال با شرایط بهتری به مصاف پرسپولیس برود.

* شرایط استقلال را چطور می‌بینید؟

استقلال نمایش خوبی در آسیا از خود به جای گذاشت. بازی های هم گروه های استقلال نشان داد این گروه واقعا گروه مرگ بوده و اینکه استقلال به عنوان تیم اول از این گروه صعود کرد، نشان می دهد که تیم قدرتمندی شده است. قطعا این صعود روی روحیه تیمی و انگیزه بازیکنان تاثیر زیادی گذاشته و می تواند در روند رو به رشد استقلال موثر باشد چون روحیه تیم بالا است و به برد عادت کرده است.

* به عملکرد خط دفاعی انتقاد می‌شود.

این تیم هنوز در دفاع کردن مشکل دارد. نه اینکه ضعف استقلال فقط در خط دفاع باشد بلکه ساختار دفاعی مشکل دارد چون استقلال به راحتی به مهاجمان حریف اجازه نفوذ و ایجاد موقعیت می دهد. تیم قبل از آمدن مجیدی و در مسابقات لیگ هم این مشکل را داشت در صورتی که استقلال مدافعان و هافبک های خوبی دارد و مجیدی باید بین این نفرات هارمونی و هماهنگی ایجاد کند.

* استقلال چه اندازه برای قهرمانی در لیگ شانس دارد؟

روند استقلال رو به رشد است و نمی توان برای استقلال کمتر از پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی قایل باشیم. به نظر من استقلال برای رسیدن به قهرمانی به ثبات نیاز دارد. با توجه به عملکردی که از این تیم در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم به نظرم استقلال پتانسیل قهرمانی در لیگ را دارد و با توجه به اینکه با تیم هایی مثل سپاهان و پرسپولیس که اصلی ترین مدعیان قهرمانی هستند بازی رو در رو دارد، می تواند به قهرمانی امیدوار باشد.

* عملکرد فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال را چطور می‌بینید؟

مهم ترین فاکتور مجیدی استقلالی بودن اوست.  او روزهای خوب و بد زیادی را در استقلال دیده و می‌تواند تجربه دوران بازیگری اش در استقلال را به شاگردانش انتقال دهد. مجیدی به حاشیه های استقلال بهتر از هر کسی اشراف دارد و می داند باید چطور آرامش را به تیمش تزریق کند. فرهاد زمانی که بازی می کرد هم مهاجم بود و الان هم همان روحیه تهاجمی را به تیم تزریق کرده که اتفاق بسیار خوبی برای استقلال است. فرهاد هم کاریزمای مربیگری دارد هم دانش آن را و همانطور که فوتبالیست خوب و باهوشی بوده الان هم مربی خوبی است. تنها نکته ای که مجیدی باید بیشتر به آن اهمیت بدهد این است که بین خط دفاع و حمله تعادل ایجاد کند. حتما خود مجیدی هم به این نکته رسیده و می داند که تیمش هیجان زیادی در حمله دارد و قطعا تدبیری را برای حل این مساله در نظر گرفته و تیم استقلال قطعا با فرهاد حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

اخبار باشگاه استقلال


 مطالب مرتبط:

هفته بیست و دوم لیگ برتر/ در شبی که گردان ستاره بود، ذوب آهن با دو حمله استقلال را برد!

مرحله گروهی ACL2021/ در آسیا هم داور حق ما رو می خورد؛ خط دفاع استقلال به الدحیل نه نگفت!

Adblock test

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال برگزار شد / احمد مددی مدیرعاملی بی خبر اما پر خطر!

د مه 10 , 2021
اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال(تاج) امروز در حالی تشکیل جلسه دادند که مدیرعامل باشگاه از آن بی خبر بود. به گزارش استقلال نیوز، جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال(تاج) طبق برنامه از قبل مشخص شده، قرار بود امروز صبح برگزار شود اما در کمال تعجب باشگاه اس...