قربانی: آقای استراماچونی! چرا توهین می‌کنـی؟

به گزارش مشرق، پیروز قربانی البته انتقادهای امروزش از برخی رفتارهای استراماچونی را ناشی از آن تصمیم نمی‌داند و بی‌تعارف اعلام می‌کند هیچ گاه به عنوان مربی در استقلال فعالیت نخواهد کرد. قربانی حتی ادعا می‌کند که تا 10 سال دیگر او را در کادرفنی آبی‌ها نخواهیم دید. حرف‌های رک و صریح پیشکسوت باشگاه استقلال که سال‌ها در قلب دفاع آبی‌ها درخشید این روزها جذابیت بیشتری دارد. قربانی در عین حال اوضاع فنی استقلال را به اندازه‌ای که در فضای مجازی مطرح شده، سیاه نمی‌بیند و به آینده امیدوار است.
 
به لحاظ کیفی نمایش استقلال در مقایسه با بازی اول چطور بود؟
 نسبت به بازی اول رشد داشتند. استقلال در توپ‌گیری و پرس بهتر کار کرد اما در ایجاد موقعیت گل چندان موفق نبودند.


سال‌ها در خط دفاع استقلال بازی کردی و از سنین پایین هم به ترکیب اصلی استقلال رسیدی. استقلال امروز اما در خط دفاع عملکرد درخشانی ندارد و به نظر می‌رسد بازیکنان کنونی نمی‌توانند مانند نسل شما در استقلال به توفیق دست یابند.
 من با شما موافق نیستم. سیاوش یزدانی را بازیکن آینده‌داری دیدم. او می‌تواند به یک بازیکن محوری در استقلال تبدیل شود. دانشگر و غلامی و دیگران هم رفته رفته بازیکنان بهتری خواهند شد، ضمن اینکه وقتی تیمی گل می‌خورد نباید مدافعان را مقصر دانست. ناهماهنگی‌هایی در خط دفاع هست اما دفاع تیمی استقلال اشکال دارد. در بازی با ماشین‌سازی تیم روی توپ‌های بلند حریف جا می‌ماند. این به دفاع تیمی ارتباط دارد که باید رفع شود. مشکل استقلال یکی، دو نفر نیست و نباید تصور کنیم چون بازیکنی دچار اشتباه می‌شود فقط او در گل خورده استقلال نقش دارد. به اعتقاد من باید همه چیز را جمعی ببینیم بخصوص کارهای دفاعی که گروهی انجام می‌شود، نه فردی.


اینکه استقلال در 2 بازی فقط یک امتیاز می‌گیرد به چه عواملی وابسته است؟
 هم مسائل فنی و هم مسائل حاشیه‌ای که متأسفانه مسائل حاشیه‌ای در استقلال بیداد می‌کند. بعضی‌ها هم با اظهارات نسنجیده در فضای مجازی برای استقلال حاشیه درست می‌کنند. باور کنید من اگر حرفی می‌زنم و انتقادی می‌کنم دنبال سهم‌خواهی نیستم. هر وقت حرفی زدم گفتند از استقلال سهم می‌خواهد اما راحت‌تان کنم. من را تا 10 سال دیگر در کادرفنی استقلال نخواهید دید و اگر هم می‌خواستم در کنار استراماچونی کار کنم قصدم این بود که کار یاد بگیرم. ببینید استقلال 2 بازی کاملاً معمولی داشت. البته باز هم تکرار می‌کنم در بازی دوم قدری بهتر شده بود اما آن انتظاری که از استقلال می‌رود هرگز برآورده نشد.

شخصاً چه انتظاری از استراماچونی داشتید؟
 انتظارم این بود که استقلال از هفته اول در هیبت یک مدعی سرسخت وارد لیگ شود. انتظارم این بود که استقلال همه را مجذوب خود کند آن هم با ارائه یک فوتبال رو به جلو و مهیج. من چنین انتظاری از استقلال داشتم که مدعی باشد اما اینطور نبود. نمی‌توانم به عنوان یک پیشکسوت که دلش به حال این تیم می‌سوزد نقاط ضعف را نگویم. اگر نگویم به تیمی که از اعماق وجودم دوستش دارم، خیانت کرده‌ام. باید حرفم را بزنم. شما می‌توانید آمار‌ها را مرور کنید. آیا استقلال فوتبالی که انتظار می‌رود را ارئه می‌کند؟ من برای دلخوشی کسی حرف نمی‌زنم. حرف نمی‌زنم که کسی ناراحت نشود. آن چیزی که دیدم را می‌گویم. باز هم تکرار می‌کنم در بازی دوم قدری روند کار بهتر شده بود اما این استقلالی نیست که انتظار می‌رفت و آقای استراماچونی باید پاسخگوی تیمی که ساخته، باشد. این نکته را هم اضافه کنم که بازی پرسپولیس و تراکتورسازی هم چیزی نداشت. یک فوتبال کاملاً بی‌انضباط و بی‌کیفیت بود. یک فوتبال زیر صفر.

بیشتر بخوانید:

قطع امید یک پیشکسوت از استقلال


شما تیم شفر را هم به دقت دیده بودید. این تیم که الآن زیر دست استراماچونی پرورش یافته بهتر است یا آن تیم؟
 استقلال کارش را زود شروع کرد و مدام گفته می‌شد تمرینات به موقع شروع شد. خیلی هم خوب بود اما انتظاری که می‌رفت این بود که استقلال شروع متفاوتی داشته باشد. رک بگویم که کار تاکتیکی تیمی که در دستان شفر بود از این تیم بهتر بود. آن تیم لااقل در عملیات هجومی خیلی بهتر کار می‌کرد اما تیمی که استراماچونی ساخته چنین کیفیتی ندارد. امیدوارم استراماچونی بتواند به انتظاراتی که ما داریم پاسخ دهد.


اما ظاهراً او ناراضی است. چه از داستان مترجم چه در ماجرای ممنوع‌الخروج شدنش. استراماچونی اینجا را به زندان تشبیه کرده!
 من نمی‌دانم چرا این آقا مدام به خبرنگاران کشورش خط می‌دهد که ایران را به زندان تشبیه کنند. آقای استراماچونی از ایتالیا آمدی که آمدی. این چه حرف‌هایی است که می‌زنی؟ مترجم نداشتی این چه ربطی به نوع فوتبال استقلال دارد؟ این حرف‌ها بهانه است چون خیلی از بازیکنان استقلال زبان انگلیسی بلدند و با اصطلاحات فوتبالی آشنایی کامل دارند. استراماچونی دارد بهانه می‌گیرد که عملکردش را توجیه کند. اینها فرافکنی است و استقلال با این نوع بیان به حاشیه می‌رود. این حرف که ایران زندان است توهین به همه ما است آقای استراماچونی. من از شما یک سؤال می‌پرسم. اگر مترجم داشتی تاکتیک استقلال در این 2 بازی تغییر می‌کرد؟ بیا با مردم رو راست باش. باور کنید اگر حرف‌هایم اشتباه باشد از مردم عذرخواهی می‌کنم اما تا الآن این آقا فقط دنبال بهانه گرفتن بوده.


عملکرد دیاباته هم تحلیل‌های متفاوتی دارد. شما جزو کدام دسته هستید. آنهایی که این بازیکن را تأیید می‌کنند یا گروه منتقدان؟
 اتفاقاً من احساس می‌کنم دیاباته بازیکن خوبی است. چنین بازیکنانی به کار یک تیم می‌آیند. دیاباته قد بلندی دارد که می‌تواند دفاع حریف را به اشتباه بیندازند. بازیکن بدی نیست و اگر نحوه استفاده از او را بلد باشیم بدون شک جواب می‌دهد. برخلاف منتقدان من دیاباته را بازیکن مناسبی برای خط حمله استقلال می‌دانم و امیدوارم در بازی‌های آینده بهتر بتوانند از این بازیکن استفاده کنند.


فکر نمی‌کنی با این انتقاد‌ها تعبیر دیگری از شما شود؟
 من حرف‌هایی زدم که به آن اعتقاد دارم. حرفی نزدم که برخلاف آن چیزی باشد که در ذهنم است. رک حرف زدم و دنبال پست و مقام هم نیستم چون بعد از آن ماجرایی که برایم پیش آمد و به کادرفنی اضافه نشدم چندین پست را به من پیشنهاد کردند که نپذیرفتم. دنبال این چیزها نیستم و باز هم پای حرفم ایستاده‌ام که انتقاد‌ها را باید بیان کرد. من با کسی تعارف ندارم.


اگر این تیم سر و شکل بگیرد من هم از آن تعریف می‌کنم اما نمی‌توانم در مقابل این کیفیت بازی و رفتارهایی که استراماچونی دارد به عنوان یک پیشکسوت سکوت کنم.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اجازه ندهید استراماچونی کی‌روش شود

ی سپتامبر 1 , 2019
به گزارش مشرق،  صمد مرفاوی اظهار داشت: سرمربی مسولیت بزرگی دارد و باید به تیمش آرامش تزریق کند اما استراماچونی با رفتارهایی که از خود نشان می‌دهد نمی‌تواند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.وی افزود: زمانی که فقط چند روز به شروع مسابقات لیگ ...