علی لطیفی: استقلال نیاز به یک پلن B دارد؛ تیم فکری در خلق موقعیت دچار مشکل است

علی لطیفی

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: استقلال برای خلق موقعیت نیاز به پلن B دارد تا بتواند در بازی های که بازی گره می خورد از آن استفاده کند.

 به گزارش استقلال نیوز، علی لطیفی پیشکسوت باشگاه استقلال (تاج) در گفتوگو با میزان، در خصوص شرایط استقلال با هدایت محمود فکری و تساوی این تیم مقابل صنعت نفت آبادان، صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

   

 * تیم فکری در خلق موقعیت دچار مشکل است

من با این انتقاد‌ها هم موافقم و هم مخالف. ۲۰ درصد موافق هستم و ۸۰ درصد به نظرم این انتقادات درست نیست. تیم فکری در خلق موقعیت دچار مشکل است و وقتی تیمی مثل پیکان وارد فاز دفاعی می‌شود، تیم فکری پلنی برای حمله ندارد.

* استقلال نیاز به یک پلن B دارد

استقلال نیاز به یک پلن B دارد تا وقتی تیم حریف در لاک دفاعی فرو می‌رود، از آن شرایط خارج شود. اوج این ماجرا هم بازی با پیکان بود چون استقلال هیچ برنامه‌ای نداشت. از طرفی، بازیکن تاثیرگذاری هم در جلو نداشتند و فقط ارسلان مطهری بود و برای همین موقعیتی خلق نشد. البته قرار هم نیست همه تیم‌ها آنطوری که محمود فکری دوست دارد بازی کنند. یعنی برای مثال آنها بیایند به استقلال حمله کنند و تیم او از ضدحملات استفاده کند.

 * استراماچونی هم در هفته‌های اول خوب نبود

نباید یادمان برود که استراماچونی هم در چند هفته اول حضورش در استقلال دچار مشکل شد اما چون او مربی خارجی بود از وی حمایت شد. من در زمانی که استراماچونی نتیجه نمی‌گرفت حامی ۱۰۰ درصدی او بودم. حمایت الان من از فکری به این معنا نیست که چون قبلا با وی همبازی بودم، خیر، اصلا اینطور نیست. من با فکری سالی یک بار هم صحبت نمی‌کنم و رفاقت نزدیکی هم با هم نداریم. من اگر هر مربی دیگری هم جای او بود همین حرف‌ها را می‌زدم.

* هر مربی حداقل نیم‌فصل زمان نیاز دارد

من از استراماچونی در زمانی که در اوج فشار‌ها بود حمایت کردم و باورم این است، هر مربی که می‌آید حداقل نیم‌فصل به زمان احتیاج دارد تا تفکرات خودش را در تیم پیاده کند اما متاسفانه این فرصت در اختیار مربیان داخلی قرار نمی‌گیرد. مدیران باشگاه‌ها از مربیان خارجی حمایت می‌کنند چون قرارداد‌های آنها سنگین است در صورتی که اگر این فرصت را مربیان ایرانی هم بدهند چه بسا نتایج بهتری کسب شود.

اخبار استقلال ایران


مطالب مرتبط:

علی لطیفی: دفاعی بازی کردن پیکان بازی را سرد کرد؛ باید به محمود فکری زمان داد

  

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس/ روزنامه‌های ورزشی پنجشنبه ۲۰ آذر

پ دسامبر 10 , 2020
مشرق نیوز - عکس/ روزنامه‌های ورزشی پنجشنبه ۲۰ آذر ...