رضا رجبی: هر کسی که گرین کارت آمریکا دارد عزیزتر شده است؛ رفتن رحمتی و منتظری به نفع استقلال بود!

رضا رجبی

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: برخی بازیکنان استقلال به موقع از این تیم رفتند چون نبودشان بهتر از بودنشان است.

به گزارش استقلال نیوز، رضا رجبی پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت وگو با خبرگزاری مهر، در خصوص تحلیل خود از شرایط باشگاه استقلال برای حضور در فصل آینده رقابت های لیگ برتر، صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

تا زمانی که باشگاه مدار نباشیم راه به جایی نخواهیم برد

با آوردن استراماچونی بدنبال این بودیم که صدای مردم را بخوابانیم. تا زمانی که باشگاه مدار نباشیم و اصول را فدای شخص نکنیم راه به جایی نخواهیم برد. متأسفانه این روزها هزینه‌ها، شکایات و گرفتاری‌ها وضعیت تیم را به هم می‌ریزد. برخی‌ها هم نبودشان بهتر از بودنشان است.

* رفتن رحمتی به نفع استقلال شد

در دوره منصوریان دیدیم بازیکنانی چون رحمتی و منتظری شرایط سختی را بوجود آوردند و رفتن آنها به نفع استقلال شد. برخی هم دروغ می‌گویند که به راحتی تیم را رها می‌کنند.

* سرمربیگری استراماچونی عجیب است!

برای من عجیب است که او در ۳۵ سالگی سرمربی اینترمیلان بوده است. او احتمالاً از حمایت خوبی برخوردار بوده که توانسته در این جوانی به اینتر برود البته او این روزها در استقلال یک عملکرد مثبت دارد و آن این است که برعکس شفر در کنار بچه‌هاست، تمرین می‌کند و پا به پای بچه‌ها پیش می‌رود و امیدوارم بتواند موفق شود.

* تیم باید کامل به ترکیه می رفت

تمرینات پیش فصل مهمترین زمان برای موفقیت یک تیم است. اگر قرار بود به ترکیه برویم باید با یک تیم کامل می‌رفتیم. سال گذشته هم همین اتفاق افتاد. اردوی خارج از کشور یعنی اینکه تیم با تمامی نفراتش برود نه اینکه یک عده هنوز وضعیتشان مشخص نیست و تعدادی در ترکیه مشغول بدنسازی هستند. بنابراین باید منتظر اتفاقات زیادی در آینده باشیم.

* نبودن مربی ایرانی ضربه می زند

این موضوع به تیم ضربه می‌زند. زمانی که رایکوف سرمربی بود یک ایرانی دستیار او بود یا حتی بعد از آن هر مربی خارجی که آمد همیشه یک مربی ایرانی که صادق بود و دلش برای تیم می‌سوخت کنار سرمربی حضور داشت اما نمی دانم چرا استراماچونی علاقه‌ای به حضور یک مربی ایرانی ندارد.

* انتقاد از سرپرستی زرینچه

این آقا دو سال ایران نبوده. هر کسی که گرین کارت آمریکا دارد عزیزتر شده است. زرینچه یک دوره دغدغه مربیگری داشت اما به یکباره و به طور نامشخص سرپرست استقلال شده و اعتقاد دارم احتمال خیانت‌هایی که به حجازی شد دوباره شروع شود. من به مظلومی گفتم که هیچ وقت سرپرست استقلال نشو چون تو سرمربی این تیم بوده‌ای.

* ضعفی که تیم شفر داشت

با آمدن استراماچونی استقلال باید متفاوت‌تر از گذشته باشد. در دوره شفر هیچ وقت نتوانستیم وقتی یک بر هیچ عقب بودیم نتیجه را تغییر دهیم. بردن تیم های پایین جدول هنر نیست. باید تیم‌های بزرگ را ببریم که متأسفانه در دوران شفر چنین اتفاقی نیافتاد.

* یارگیری های استقلال هم عجیب است

یارگیری‌های استقلال هم عجیب است. او در امارات گلزنی زیادی نداشته و من همین جا به صراحت اعلام می‌کنم اگر این بازیکن در فصل آینده بیش از ۱۰ گل به ثمر رساند دیگر اسم فوتبال را نمی آورم و در هیچ برنامه‌ای شرکت نخواهم کرد البته به عنوان یک استقلالی امیدوارم او ۴۰ گل برای این تیم بزند تا آبی پوشان قهرمان شوند اما در ادامه خواهید دید که حرف‌های من درست خواهد بود.

* اتهام خیانت به حجازی

نمی‌خواهم قضاوت کنم. کالدرون به پرسپولیس آمده یک یک مربی با رزومه است. او بدنبال این است که تیمش را به قهرمانی برساند و تلاشش را هم می‌کند اما متأسفانه در استقلال هیچ چیز جای خودش نیست. بعد از مسئولیتی که به زرینچه داده شد همه در فضای مجازی علیه او موضع گرفتند و او را متهم به خیانت به حجازی کردند البته امیدواریم که دیگر این اتفاق رخ ندهد.

* انتقاد از بازیکنان استقلال

هواداران استقلال صاحب این باشگاه هستند. آنها در سرما و گرما همیشه کنار تیمشان بوده اند و از تیمشان حمایت کرده اند و این برای برخی بازیکنان بد است که جلوی دوربین تلویزیون می‌گویند ما از چند میلیارد گذشتیم. این صحبت‌های تعدادی از بازیکنان مثل حسینی و ورویا غفوری است. چرا چشمی با استقلال قراردادش را تمدید نمی‌کند. زمانی که این بازیکن در صبا بود هیچکس او را نمی‌شناخت. من به عنوان یک استقلالی دلم برای این تیم می سوزد. دلم برای هوادارانی می سوزد که در سخت‌ترین شرایط تیمشان را تنها نگذاشتند. کاش استقلال هم یک بازیکن مثل کریم باقری داشت که در بدترین شرایط تیم را تنها نگذاشته و به جای اینکه به خارج از کشور رفته و تفریح کند کنار تیم بوده و اجازه نداده حاشیه‌ها به پرسپولیس ضربه بزند.

* ویلموتس بازیکنان تیم ملی را کجا دیده است؟

او این بازیکنان را کجا دیده است؟ آنها کی برابر دیدگان او بازی کرده اند. متأسفانه یک عده در فدراسیون هر کاری دلشان می‌خواهد می‌کنند. این مشکل را در زمان کی روش را هم داشتیم که چشم بسته عده‌ای از کی روش حمایت می‌کردند. او هم پدر پول ایران را درآورد و هر بلایی خواست سر فوتبال ما آورد و هیچکس قدرت حرف زدن نداشت.

* گفتند فلانی را دعوت کن تا قیمتش بالا برود

زمانی قرار بود به عنوان مربی در کنار مظلومی در تیم ملی ب حضور داشته باشم که در همان موقع ۴-۵ دلال با من تماس گرفتند که فلانی را دعوت کن تا قیمت آنها بالا برود و پول بیشتری نصیب ما شود. من هرگز این کار را نکردم و امیدوارم این اتفاق این روزها در فوتبال ما رخ ندهد. معیار انتخاب بازیکن باید این باشد که رده‌های مختلف از نوجوانان تا امید را گذرانده باشد اما آیا همه این بازیکنان که دعوت شده اند این پله‌ها را طی کرده اند؟ برخی از آنها را هیچکس نمی‌شناسد. کاش اجازه می‌دادند ویلموتس با تفکرات خودش و با دیدن لیگ، بازیکنان را انتخاب کند.

* از سر دلسوزی انتقاد می کنم

امیدوارم استقلال بتواند فصل موفقی را پشت سر بگذارد. اگر ما انتقاد می‌کنیم از سر ناسازگاری نیست بلکه دلمان برای این تیم می سوزد و آرزوی ما این است که این تیم همیشه جایگاهی ویژه در فوتبال داشته باشد.

اخبار رسمی باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۲۳ تیر

ی جولای 14 , 2019
مشرق نیوز - عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۲۳ تیر ...