جدول رده‌بندی لیگ برتر پس از کسر امتیاز سپاهان

به گزارش مشرق، در شرایطی که سه باشگاه استقلال، پیکان و استقلال برای تغییر نتیجه دیدار مستقیم مقابل سپاهان شکایت خود را به کمیته انضباطی ارائه کرده بودند، در نهایت اعضای این کمیته با جمع‌آوری مستندات و مدارک حکمی متفاوت با ایده‌آل شاکیان را صادر کرده و سپاهان را از صدر جدول پایین آوردند.

جدول لیگ برتر بدون احتساب کسر امتیاز سپاهان که این تیم را در صدر جدول نشان می‌دهد.

سپاهان که با کسب ۱۲ امتیاز از چهار هفته لیگ برتر، شروعی قدرتمندانه در فصل جدید داشت، با این کسر امتیاز ۸ امتیازی می‌شود و به رتبه چهارم سقوط خواهد کرد تا پشت سر سه تیم دیگر قرار بگیرد. این در حالی است که آنها حالا تنها با تفاضل گل بهتر نسبت به گل‌گهر این جایگاه را خواهند داشت.

با این حکم، پرسپولیس ۱۰ امتیاز به صدر جدول خواهد رسید و با روحیه پای به دیدار مقابل النصر می‌گذارد. جالب اینکه تیم استقلال و آلومینیوم نیز حالا به یک قدمی صدر جدول رسیدند و در صورت برگزاری دربی، آبی‌ها این فرصت را داشتند که با شکست رقیب سنتی در بازی مستقیم، صدر جدول را تسخیر کنند.

عکس| رده‌بندی جدید استقلال، پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر

اما حالا تعویق بازیهای پرسپولیس، سپاهان و استقلال این فرصت را به آلومینیوم خواهد داد تا با پیروزی احتمالی برابر مس رفسنجان به شکلی باورنکردنی به صدر جدول صعود کند.

همچنین کسر امتیاز سپاهان به شدت منفعت تراکتور و گل‌گهر را تامین خواهد کرد. تیم اوزونیدوس که با دو تساوی جایگاه صدرنشینی را از دست داده بود، حالا با سپاهان هم امتیاز می‌شود و چه بسا این هفته از غیبت نمایندگان آسیایی ایران بهره ببرد و به صدر جدول هم برسد. تیم تراکتور شش امتیازی نیز حالا تنها ۴ امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد و فرصت این را خواهد داشت تا با قرعه آسانتر مسیر صدرنشینی را بپیماید.

از توضیحات بالا کاملا مشخص می‌شود که این ۴ امتیاز معادلات لیگ برتر را به کلی تغییر می‌دهد و چه بسا تیم قهرمان و تیمهای دارای سهمیه را هم تا پایان فصل تحت‌تاثیر خود قرار بدهد. هرچند که سپاهان قطعا و استقلال، پیکان و تراکتور احتمالا به حکم معترض خواهند بود. سپاهان تلاش خواهد کرد از زیر این حکم به شدت سنگین در برود و ائتلاف حریفان این تیم نیز امیدوار خواهند بود چه بسا سه هیچ موردنظر را هم از کمیته انضباطی بگیرند.

Adblock test (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شهریاری: پرسپولیس و استقلال فرزند ناتنی ورزش هستند

پ سپتامبر 14 , 2023
به گزارش مشرق، نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور حسین شهریاری سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار شد. در ابتدای این نشست محمدرضا تهرانی رییس کارگروه از توجه ویژه مسئولین حزب نسب...