بهترین های لیگ برتر/ استقلال بهترین تیم همه ادوار لیگ برتر؛ برتری آبی ها در همه آیتم‌ها

بهترین های هجده دوره لیگ برتر

با گذشت هجده دوره از مسابقات لیگ برتر، این تیم استقلال است که در مجموع امتیازات و دیگر آیتم‌ها از همه تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات پیش است.

به گزارش استقلال نیوز، تیم فوتبال استقلال تهران در فصل هجدهم لیگ برتر پس از پرسپولیس و سپاهان در سکوی سوم این مسابقات قرار گرفت.

آبی پوشان که در هر هجده دوره از این مسابقات حضور داشتند، در پایان فصل هجدهم این مسابقات با ۹۸۶ امتیاز عملکردی بهتر از همه تیم‌ها داشته‌اند. پس از آبی پوشان، پرسپولیس با ۹۲۸، سپاهان با ۹۱۱ و ذوب آهن با ۸۴۴ امتیاز دیگر تیم‌های برتر در مجموع این مسابقات هستند.

* بیشترین بازی

استقلال به همراه پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا تنها تیم‌هایی هستند که در همه ادوار این مسابقات حضور داشتند تا با ۵۵۲ بازی دارای بیشترین بازی در این مسابقات باشند.

فولاد خوزستان با ۵۱۸ بازی نزدیک‌ترین تیم به این ۵ تیم است.

* بیشترین پیروزی

استقلال بیشترین تعداد پیروزی در همه ادوار گذشته لیگ برتر را هم در اختیار دارد. آبی پوشان در تمام این ۱۸ دوره ۲۷۱ بار پیروز شده‌اند تا رکورددار داشتن بیشترین پیروزی در مسابقات باشند.

پرسپولیس با ۲۵۴، سپاهان با ۲۴۵ و ذوب آهن با ۲۱۹ امتیاز دیگر تیم‌های پر پیروزی لیگ برتر هستند. این چهار تیم تنها تیم‌هایی هستند که در همه ادوار این مسابقات توانسته‌اند بیشتر از ۲۰۰ بار برنده از زمین خارج شوند.

* بیشترین شکست

بیشترین شکست در همه ادوار گذشته لیگ برتر نصیب تیم سایپا شده است. نارنجی پوشان یکی از ۵ تیمی هستند که در هر ۱۸ دوره مسابقات حضور داشتند و ۵۵۲ بازی هم در این مسابقات دارند. آنها با ۱۸۴ شکست دارای بیشترین شکست در تاریخ این مسابقات هستند.

پیکان با ۱۴ دوره حضور در لیگ برتر و ۴۲۸ بازی، ۱۷۶ بار شکست را تجربه کرده و بعد از سایپا دومین تیم پر شکست این مسابقات است.

ملوان با ۱۷۰ و راه‌آهن با ۱۴۹ شکست دیگر تیم‌های پر شکست در لیگ برتر هستند.

* بهترین خط حمله

استقلالی‌ها در خط حمله هم حرف اول را می‌زنند. آبی‌ها با ۸۱۳ گل زده بهترین خط حمله همه ادوار لیگ برتر را در اختیار دارند. همچنین استقلال تنها تیم لیگ برتری است که بیشتر از ۸۰۰ گل در این مسابقات زده است. استقلالی‌ها به طور متوسط در هر بازی ۱/۴۴ گل در هر بازی زده‌اند.

سپاهان با ۷۸۷ گل زده دومین خط حمله همه ادوار لیگ برتر را در اختیار دارد و پرسپولیس با ۷۷۷ گل سومین خط حمله خوب این مسابقات را دارد.

* بهترین خط دفاعی

عنوان بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر هم در دست استقلالی‌هاست. آبی‌ها که در این مسابقات ۵۵۲ بار به میدان رفته‌اند، مجموعاً ۵۰۵ گل خورده دارند. آبی‌ها به طور متوسط یک گل خورده به ازای هر ۹۹ دقیقه خورده اند که با این آمار بهترین خط دفاعی نیز به آنها می‌رسد.

پرسپولیس و سپاهان نیز ۵۳۴ بار دروازه شأن باز شده و آمار گل‌های خورده آنها به ازای هر ۹۳ دقیقه یک گل است. سپاهان و پرسپولیس بعد از استقلال دارای بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر می‌باشند.

* بهترین تفاضل گل

طبیعی است وقتی رکورد بیشترین گل زده و کمترین گل خورده در دست استقلال باشد، بهترین تفاضل گل هم به این تیم تعلق بگیرد.

استقلال با تفاضل گل ۳۰۸ نه تنها برترین تفاضل گل این مسابقات را دارد، بلکه تنها تیمی هست که تفاضل گلش بیشتر از ۳۰۰ می‌باشد.

سپاهان با ۲۵۳ و پرسپولیس با ۲۴۳ پس از استقلال دومین و سومین تیم برتر در آیتم تفاضل گل می‌باشند.

* جدول برترین‌های همه ادوار لیگ برتر به شرح زیر است:

جدول تمام ادوار لیگ برتر فوتبال

 خبرگزاری مهر

 اخبار استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استقلال بهترین تیم تاریخ لیگ برتر

د مه 27 , 2019
به گزارش مشرق، تیم فوتبال استقلال تهران در فصل هجدهم لیگ برتر پس از پرسپولیس و سپاهان در سکوی سوم این مسابقات قرار گرفت. آبی پوشان که در هر هجده دوره از این مسابقات حضور داشتند، در پایان فصل هجدهم این مسابقات با ۹۸۶ امتیاز عملکردی بهتر از همه...