امیر سلطانی: تمرینات بازیکنان در منزل جنبه عضلانی دارد؛ تعطیلی و نادیده گرفتن کامل مسابقات بهترین تصمیم است

امیر سلطانی

معاون باشگاه استقلال گفت: با شرایط فعلی و عدم برگزاری تمرینات و دور شدن بازیکن از شرایط جسمانی بهترین تصمیم عدم برگزاری و تعطیلی کامل مسابقات است.

به گزارش استقلال نیوز، باشگاه استقلال همانند تیم های دیگر لیگ برتری در بلاتکلیفی به سر می برد و شرایط تمرینی و برنامه مسابقات به طور کامل برنامه ریزی کادرفنی را بهم ریخته است.

امیر سلطانی معاون باشگاه استقلال در گفتگو با فرهیختگان در مورد آخرین وضعیت استقلال در تعطیلات ناخواسته لیگ برتر صحبت های کرد که در ادامه می خوانید: 

* تمامی تیم ها حداقل نیاز به ۴ هفته بدنسازی مجدد دارند

در وضعیت کنونی با توجه به توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا و صدور احتمالی مجوز شروع تمرینات تیم‌ها در اواخر فروردین ماه و همچنین در نظر گرفتن تعطیلی مسابقات و متوقف شدن تمرینات منظم تیم‌ها در اواسط اسفند ماه ۹۸ به نظر می‌رسد که زودترین زمان ممکنی که سازمان لیگ می‌تواند بازی‌ها را آغاز کند اواخر اردیبهشت ماه است زیرا تیم ها پس از این وقفه (حدود ۵-۶ هفته) حداقل نیاز به ۴ هفته بدنسازی مجدد مشابه با تمرینات پیش فصل دارند.

* تمرینات بازیکنان در منزل جنبه عضلانی دارد 

هرچه قدر که بازیکنان تیم‌ها حرفه‌ای بوده و در منزل تمرین کرده باشند که بیشتر جنبه عضلانی داشته ما با افت قابل توجه آمادگی جسمانی متابولیکی مواجه خواهیم بود. در این شرایط از طرف دیگر سازمان لیگ مجبور خواهد بود بازی ها را به صورت فشرده برگزار کند تا زمان تعطیلی مورد نیاز بین فصل جاری و فصل آینده حفظ شود. در این شرایط با شروع مسابقات بازیکنان نه تنها به علت قرار نداشتن در شرایط جسمانی مناسب به شدت در معرض آسیب‌دیدگی قرار خواهند داشت بلکه استرس اجتماعی اخیر (ویروس کرونا) موجب ترشح بیشتر هورمون‌های استرسی در بازیکنان خواهد شد که باز هم احتمال آسیب را افزایش می‌دهد.

* بدنسازی فشرده باعث مصدومیت بازیکنان می شود

قرار گرفتن بازیکنان در این شرایط (تمرینات بدنسازی با شروع تمرینات به همراه بازی های فشرده و البته استراحت انتهای فصل ناکافی و تمرینات بدنسازی مجدد برای فصل آینده) موجب تحلیل رفتن وضعیت جسمانی آن ها و همینطور افزایش احتمال آسیب خواهد شد.

* تعطیلی و نادیده گرفتن کامل مسابقات بهترین تصمیم است

با توجه به تعویق مسابقات ملی و همینطور لیگ قهرمانان آسیا و همچنین این موضوع که بازیکنان فوتبال در دوران فشردگی تمرینات و مسابقات با افت سیستم ایمنی مواجه هستند و احتمال ابتلا به ویروس کرونا در آن ها افزایش می یابد به نظر می رسد بهترین تصمیم از نظر حفظ وضعیت جسمانی و سلامتی بازیکنان که تنها سرمایه های باشگاه‌ها هستند،‌ تعطیلی و نادیده گرفتن کامل مسابقات فصل جاری و شروع زودتر تمرینات بدنسازی پیش فصل برای فصل آینده است.نداشتن تعهد های اقتصادی همچون حق پخش گرفتن این تصمیم را برای سازمان لیگ به مراتب سهل تر می‌کند.

اخبار استقلال


 مطالب مرتبط:

اکبر کارگرجم: بعضی ها در این وضعیت مملکت به دنبال قهرمانی مُفتکی هستند؛ این رفت و آمدها دوای درد استقلال نیست

محمد نوری: نگاه وزیر به استقلال و پیروزی متفاوت است؛ از درون باشگاه به طلبکاران خارجی خط دادند که فشار بیاورید

'

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعلیق قراردادهای تجاری سازمان لیگ و سرخابی‌ها به علت کرونا

س مارس 24 , 2020
به گزارش مشرق، کرونا از زمان حمله به اقصی نقاط جهان، موجب سقوط برخی بنگاه‌های تجاری و به طور کلی ضعف در اقتصاد جهانی شده است. در پی این اتفاق و با تعطیلی مسابقات ورزشی، قراردادهای تجاری و منابع درآمدزایی تیم‌های لیگ‌برتری در ایران نیز با سد محکمی به نا...