استعفای فتح‌الله‌زاده تقصیر وزارت ورزش نیست

به گزارش مشرق، مهدی علی‌نژاد در خصوص ارزیابی‌اش از عملکرد ورزش ایران در سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: در سال ۹۸ مثل تمام سال‌ها پستی و بلندی و  شادی و غم وجود داشت، به نحوی که سال با سیل در استان‌های مختلف سراسر کشور آغاز و با ویروس کرونا هم تمام شد، به همین منظور خاطره خوبی برای ما نداشت.

 

وی افزود: پیروزی‌های خوبی داشتیم به طوری که توانستیم ۵۲ سهمیه المپیک بگیریم و در رشته‌هایی مانند کشتی، ووشو، کاراته به عناوین قهرمانی آسیا و جهانی دست پیدا کنیم. همچنین در رشته شمشیربازی هم صاحب مدال نقره جهان شدیم، هر چند که ناکامی‌هایی هم وجود داشت مثل عدم صعود تیم فوتبال امید به المپیک که اتفاق چندان خوبی برای ما نبود.

معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش در خصوص برنامه‌ریزی این وزارت خانه برای سال ۱۳۹۹ تصریح کرد: امسال سالی است که تمام ورزش کشور معطوف به المپیک است. هم بازی‌های ساحلی آسیا را در پیش داریم و هم ورزشکاران‌مان باید در مسابقات گزینشی شرکت و برای به دست آوردن سهمیه‌ المپیک تلاش کنند. فعلأ به دلیل کرونا تمامی مسابقات کسب سهمیه تعطیل شده و از اوسط خرداد دوباره شروع خواهد شد. با توجه به کرونا که تمرینات را تحت الشعاع قرار داده، شرایط برای تمرین کردن و بلافاصله سهمیه گرفتن خیلی دشوار است.

علی‌نژاد در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال که به تعویق افتاد، گفت: انتخابات فدراسیون فوتبال قرار بود ۲۵ اسفند برگزار شود، اما به دلیل درخواست فیفا برای اصلاح اساسنامه به تعویق افتاد. مسئولان فدراسیون فوتبال باید سریع اساسنامه را اصطلاح کنند تا هم مراحل قانونی طی شود و هم این موضوع به تائید اعضای مجمع و فیفا برسد. تلاش می‌کنیم یک کار خوب و موثر صورت پذیرد تا انتخابات در سلامت کامل انجام شود.

وی در خصوص شرایط مدیریتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: تیم پرسپولیس توسط هیئت مدیره اداره می‌شود و مدیرعامل هم پس از تعطیلات انتخاب خواهد شد. همچنین هیئت مدیره باشگاه استقلال هم ترمیم و قرار شده یک یا دو نفر دیگر به این مجموعه اضافه شوند تا پس از آن مدیرعامل را مشخص کنیم. شرایط به خاطر بدهی‌های انباشته شده در این دو باشگاه سخت است، هر چند که توقع بالایی از این تیم‌ها می‌رود. البته وزارت ورزش هم در این بین تلاش می‌کند تا ثبات را برقرار کند. ما فتح‌الله‌زاده را به عنوان سرپرست باشگاه استقلال منصوب می‌کنیم، اما پس از ۱۷ یا ۱۸ روز از سمت خود استعفا می‌دهد! در این اتفاق وزارت ورزش مقصر نیست، اما با این وجود ما را مقصر این موضوع به وجود آمده قلمداد می‌کنند. ما خصوصی‌سازی را دنبال و کمک می‌کنیم تا فرآیند تسریع واگذاری این دو باشگاه هر چه سریعتر صورت پذیرد.

معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش در پاسخ به این سوال که در هنگام لحظه سال تحویل چه دعایی کرده، گفت: در لحظه سال تحویل برای موفقیت کاروان کشورمان در بازی‌های المپیک دعا کردم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم، چون رقابت با ورزشکاران سایر کشور‌ها سخت و دشوار است. از سوی دیگر مسئولیت دو باشگاه سرخابی دست خودمان است و مدیران عامل این دو باشگاه با دقت بیشتری پیگیر کار‌های این دو باشگاه هستند تا در خصوص مسائل به وجود آمده تصمیم‌گیری کنند.

علی‌نژاد در رابطه با ابطال انتخابات دوومیدانی گفت: تصمیم وزارت ورزش این بود تا انتخابات این رشته در زمان تعیین شده برگزار شود. به دلیل شرایط کرونا برگزاری انتخابات سخت بود، اما برخی‌ها سعی کردند از این مسئله سوء استفاده و برخی از اعضای مجمع را تشویق کردند تا به مجمع انتخاباتی نیایند. کسانی که نگرانی از بابت برگزاری انتخابات داشتند دست به انجام این کار زدند. روز مجمع شرایط درستی بود، اما پس از پایان انتخابات برخی از اعضای مجمع اعتراض داشتند و ما هم بررسی کردیم، مشخص شد یک فرد که در روز انتخابات با امضای رئیس هیئت شرکت کرده بود اما آن امضا متعلق به دبیر آن استان بود نه رئیس هیئت. همین امر باعث شد تا انتخابات از اکثریت دوم سوم خود بیفتد، وزارت ورزش تصمیم بگیرد انتخابات را ابطال کند. در این موضوع هیچ کدام از نهادهای نظارتی ورود نکردند. وقتی در رأس امور تصمیم درست گرفته شود و همه چیز سلامت باشد، این امر نشان دهنده این است که قانون به درستی رعایت شده است. هنگامی که با شفافیت پیش برویم همه چیز طبق روال پیش خواهد رفت. البته انتخاب هیئت‌ها و روسا هم در این زمینه خیلی مهم است و کمک خواهد کرد تا فرآیند به درستی پیش برود. برگزاری انتخابات دوومیدانی به شرایط آینده کرونا بستگی دارد، البته دوستان نشان داده‌اند، دوست ندارند در هنگام کرونا انتخابات برگزار شود.

وی پیرامون شرایط تیم ملی فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال مسابقاتش به دلیل کرونا به عقب افتاده است، ابتدا قرار بود در ایران و سپس در کامبوج به میدان برویم ولی بحث کرونا پیش آمد. اکنون با این شرایط اسکوچیچ فرصت دارد تا با دقت بیشتری تیم را مهیا کند. امیدواریم تیم ملی از این مرحله صعود کند.

معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش در خصوص اینکه آیا لیگ برتر فوتبال برگزار می‌شود یا خیر، اظهار داشت: پیش‌بینی این اتفاق سخت است و به ویروس کرونا بستگی دارد تا چه زمانی در کشور باشد. فعلأ که تا پایان فروردین مسابقات کنسل شده البته اگر ادامه مسابقات لیگ برتر از اردیبهشت شروع شود، مشکلی وجود ندارد و می‌توانیم مسابقات را به اتمام برسانیم.

علی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: از تمامی روسای فدراسیون‌ها که همکار من بودند تشکر می‌کنم. سال جدید باید اوضاع ورزش را در کنار سایر مدیران بهتر کنیم. ورزش جلو چشم است، اما به دلیل توجه زیاد کم و کاستی‌ها بیشتر دیده می‌شود. به دلیل تحریم‌ها مشکلات خاصی داریم، اما قطعا با هم می‌توانیم مسائل را مدیریت کنیم. کار دشوار است و خدا کمک کند تا بلایای طبیعی کمتر شود. امیدوارم مردم همیشه شاد و سلامت باشند.

Let's block ads! (Why?)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همه چیز درباره قرارداد دیاباته با استقلال

ی مارس 22 , 2020
به گزارش مشرق، قرارداد دیاباته دو ساله به شرط رضایت طرفین است مبلغ قرارداد سال اول او ۵۷۰ هزار دلار است و اگر طرفین قرارداد راضی باشند برای یک فصل دیگر هم تمدید می‌شود. البته این قرارداد آپشن‌هایی هم دارد.دیاباته هم مهاجم محبوب استراماچونی بود و هم فره...