الشرطه در تهران ۳ تا می خورد/خستگی و زمین اربیل کار دست استقلال داد

سرویس ورزش مشرق – پیرو تساوی استقلال در عراق مقابل الشرطه آن کشور برخی کارشناسان نبود مهره های تأثیرگذار، گروهی خرابی زمین و تعدادی داوری را از دلایل عمده عدم پیروزی استقلال بر حریف عراقی اش عنوان کردند.

بهتاش فریبا پیشکسوت استقلال در گفت و گو با مشرق، معتقد بود زمین خراب استادیوم اربیل بازی را به سمتی برده بود که استقلال را واداشت تا بازی متفاوت با سبک کلی برنامه های همیشگی اش را ارائه بدهد. وی درباره این دیدار و شرایط برگزاری اش حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* بازی استقلال - الشرطه را دیدید؟

- بازی که چه عرض کنم؟ زمین نبود که، مزرعه کشاورزی بود. ما در لیگ دو کشورمان زمین هایی به مراتب بهتر از این داریم. نمی دانم AFC چطور چنین زمینی را تأیید کرده است. هر روز در عراق ۱۰ تا بمب منفجر می شود آن وقت به این تیم میزبانی می دهند. همین الشرطه به استادیوم آزادی بیاید سه تا گل از استقلال می خورد.

* به خاطر زمین؟

- بله! استقلال روی زمین فوتبال بازی می کند، تکضرب و سرعتی. با این همه باز هم خوب شد که در عراق یک امتیاز گرفتیم و با توجه به تساوی ۱-۱ آن دو تیم دیگر گروه انگار که هنوز هیچ اتفاقی در جدول رخ نداده است.

* استقلال را چطور ارزیابی کردید؟

- این تیم واقعا خسته است. این همه پرواز، این همه رفت و برگشت و این تعداد مسابقه در مدت زمانی کوتاه کاملا در ساق های بازیکنان مشخص بود. بخش عمده این مصدومیت ها هم ناشی از خستگی هاست.

* چطور؟

- در نیمه دوم دیدیم ارتفاع سانترهای استقلال به یک متر نمی رسید. یعنی دیگر زورشان نمی رسید شوت بزنند. بخشی از همین مصدومیت ها هم ناشی از همین خستگی است. به ویژه که در این زمین خراب بازی می کردند. امیدوارم هر چه زودتر مصدومان برسند.

* قائدی هم که رفت؟

- بله! در نبود دیاباته و قائدی برنامه تهاجمی تیم نیازمند یک بازنگری جدی است.

* تبریزی باز هم انتظارات را برآورده نکرد؟

- فکر می کنم الان وقت آن رسیده که مرتضی تبریزی با استفاده از داشته های گذشته اش خودش را نشان بدهد. او در ذوب آهن بهترین گلزن لیگ قهرمانان آن تیم بود. الان هم فرهاد باید او را برای دیدار با الاهلی آماده کند. مرتضی پسر باشخصیتی است که با یک گل می تواند بار دیگر همان گلزن خوب گذشته شود. چون همه فاکتورهای گلزنی را دارد.

* بازی با الاهلی را چطور پیش بینی می کنید؟

- اول باید خستگی تیم از بین برود. دیدیم در این دیدار فرهاد به فرشید باقری و میلیچ هم استراحت داده بود. امیدوارم عارف غلامی، سیاوش یزدانی و فرشید اسماعیلی به این دیدار برسند. الاهلی با تیم عراقی متفاوت است. البته زمین کویت به مراتب بهتر از زمین اربیل است و امیدوارم استقلال بتواند حریفش را شکست بدهد.

Let's block ads! (Why?)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رکوردی خاص برای نماینده ایران؛ استقلال هر ۷۷ ساعت یک بازی انجام داد!

چ فوریه 12 , 2020
سرویس ورزش مشرق - تیم استقلال پس از یک استراحت نسبتا طولانی ۵ مسابقه سنگین متوالی انجام دادند. این تیم پس از رویارویی با ماشین سازی تبریز در تاریخ ۲۸ آذرماه سال جاری بعد از ۳۷ روز استراحت در تعیطلات نیم فصل، با ورود به پلی آف اول آسیا در تاریخ ۵ بهمن ا...