برای اینکه پول مربی را ندهند تحریم را بهانه می‌کنند

به گزارش مشرق، ناصر ابراهیمی درباره وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس و اینکه کالدرون نیز مانند استراماچونی, باشگاه‌ را در صورت عدم دریافت مطالباتش تهدید به جدایی کرده است, گفت: ابتدا باید بگویم جانشین برانکو و کی‌روش شدن در ایران چه برای مربی کوچک و چه برای مربی بزرگ سخت است. کی‌روش هشت سال در ایران بود و کار‌هایی که می‌خواست را به فوتبال ایران و بازیکنان دیکته کرد. با این اوصاف خیلی سخت است که مربی دیگری جای او قرار بگیرد و کار را به همان شکل پیش ببرد. ویلموتس که هیچ, حتی اگر فرگوسن هم به ایران می‌آمد نمی‌توانست تیم ملی را جمع کند.

وی ادامه داد: پرسپولیس هم همین‌طور, برانکو تیم را در انتهای جدول تحویل گرفت و در سال اول, در رتبه دوم جدول و سه سال بعد قهرمان کرد. این یعنی همه چیز در این باشگاه بر مبنای برانکو بوده و حالا کار کالدرون سخت است. از طرف دیگر باید پرسید که چرا این‌قدر ضعف پیدا می‌شود و فوراً مدیرعاملان را عوض می‌کنند؟ اگر انصاری‌فرد خوب بود, چرا او را 15 سال پیش حفظ نکردند؟ فتح‌الله‌زاده اگر خوب بود چرا رفت که دوباره به استقلال بیاید؟ یک مدیر کار بلد مثل انصاری‌فرد باید در باشگاه بماند و یک برنامه درازمدت را پیاده کند.

مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به مشکلاتی که گفته می‌شود برای انتقال پول مربیان خارجی وجود دارد, یادآور شد: همه در این مملکت یاد گرفته‌اند که همه چیز را به تحریم ربط دهند. از دست‌فروش و کارگر و بنا گرفته تا مدیران یاد گرفته‌اند بگویند تحریم هستیم. الان کالدرون در پرسپولیس نتیجه گرفته است و نباید از لحاظ مالی برای او دردسر درست شود. از طرف دیگر هوادار نمی‌تواند به باشگاه برود و برای تعویض‌ پست‌ها و مدیر و مربی شعار حیا کن و رها کن سر بدهد. این در هیچ کجای دنیا دیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

آقای استراماچونی! خواهش می‌کنم برگرد

وی با مطرح کردن این سؤال که بعد از استراماچونی حالا نوبت کالدرون است تا تیمش را به دلیل مسائل مالی ترک کند, تصریح کرد: امور مالی چگونه در باشگاه‌ها کار می‌کند که اول باید مربی برود و بعد پولش را بدهند؟ برای استراماچونی چه اتفاقی افتاده  است که با وجود نتیجه گرفتن در استقلال, تیمش را ترک کرده و گفته است نمی‌خواهم برگردم؟!

ابراهیمی با بیان اینکه «وقتی مربی خواهان دریافت مطالباتش می‌شود,‌ این موضوع به بازیکنان نیز سرایت می‌کند و باعث به‌هم خودرن تمرکز تیم می‌شود»، اشاره کرد: من که پنج بار با علی پروین پرسپولیس را قهرمان کردم, هنوز 39 میلیون تومان طلب دارم. اگر این پول را به موقع می‌گرفتم می‌توانستم با آن پول خانه بخرم، ولی نداند. الان می‌گویند برو پولت را از مرحوم خطیب بگیر که با شما قرارداد بسته است. الان هم همین‌طور است وقتی مسائل مالی به وجود می‌آید روی مسائل روحی و روانی تأثیر می‌گذارد. الان مد شده است که می‌گویند تحریم هستیم و همین موضوع را بهانه می‌کنند. حتی میوه‌فروشی که میوه‌ها را از هم جدا می‌کند، می‌گوید تحریم هستیم!

مربی پیشین تیم ملی ایران درباره مشکلاتی که تیم فوتبال امید برای آماده‌سازی مسابقات انتخابی المپیک دارد و بازیکنان در اختیار این تیم قرار نمی‌گیرند, تصریح کرد: فدراسیون ضعیف عمل کرده است. قبلاً یک تیم به جام جهانی می‌رفت و الان چهار پنج تیم و با اینکه کار آسان‌تر شده است، اما ما هنوز مشکلات زیادی داریم. در سایر رده‌ها هم همین‌طور است. در رده امید باشگاه‌ها برای بازیکنان زحمت می‌کشند و می‌خواهند از آنها استفاده کنند, چون اگر تیم‌ها نتیجه نگیرند مربی و مدیر عوض می‌شود. ما با این وضعیت در رده‌های نوجوانان, جوانان و امید شانس نداریم و اگر کسی توانست یکی از این تیم‌ها را قهرمان آسیا کند, شاهکار کرده است.

وی یادآور شد: الان سپاهان به دو بازیکن‌اش (نورافکن و محبی) نیاز شدید دارد و نبود این بازیکنان روی نتیجه تأثیر می‌گذارد. نبود برخی بازیکنان ممکن است قهرمانی را از یک تیم بگیرد و در برخی دیگر تیم‌ها, باعث سقوط شود. من هم که الان 78 سال دارم, اگر سرمربی یک تیم لیگ برتری بودم در این شرایط بازیکن به تیم امید نمی‌دادم. فدراسیون باید برای این کار از ابتدا برنامه‌ریزی مناسبی می‌کرد.

Let's block ads! (Why?)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گزارش تمرین چهارشنبه عصر استقلال/ معارفه ستار همدانی؛ غیبت آذری به دلیل تنبیه انضباطی استراما!

چ دسامبر 18 , 2019
تمرین تیم فوتبال استقلال با حضور سرپرست باشگاه در مجموعه ورزشی نفت تهرانسر برگزار شد.  به گزارش استقلال نیوز، تمرین تیم فوتبال استقلال با حضور خلیل زاده سرپرست باشگاه و جلسه معارفه ستار همدانی به عنوان جانشین زرینچه امروز(چهارشن...