شاهرخ بیانی: به استراماچونی باید حق داد؛ فتحی می‌خواهد همه کاره استقلال باشد!

شاهرخ بیانی

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: استراماچونی هفته هاست که خوب کار می کند و توانسته استقلال را از انتهای جدول به بالا برساند اما وقتی امکانات نباشد او نمی تواند عملکرد مثبتی داشته باشد.

به گزارش استقلال نیوز، شاهرخ بیانی پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به ارزیابی از عملکرد استقلال در هفته های اخیر پرداخت، صحبت های وی را در ادامه می خوانید:

* عملکرد استقلال؟

همانطور که از ابتدای فصل گفتیم استقلال تغییر و تحولات زیادی داشته است. این تیم جوان شد و در هفته های ابتدایی لیگ چون به هماهنگی لازم نرسیده بود، نتایج خوبی هم کسب نکرد. اما هرچه از زمان مسابقات گذشت، شرایط برای این تیم بهتر شد و حالا می بینیم این تیم با ۵ پیروزی پیاپی در لیگ برتر و دو پیروزی در جام حذفی، شرایط خوبی پیدا کرده است. استقلال منطقی بازی می کند، حرکت هایش برنامه ریزی شده است و اصطلاحاً (بزن زیرش) فوتبال بازی نمی کند بلکه برای هر دیدار تاکتیک خاصی مدنظر سرمربی است و این موضوع باعث شده این تیم بازی به بازی بهتر باشد. استقلال در حالی ۴ گل در نیمه اول به نفت آبادان زد که این تیم در طول ۹ هفته حتی یک بار هم در نیمه اول دروازه اش باز نشده بود و این نشان دهنده عملکرد خوب آبی پوشان برابر نفت بود.

* عملکرد استراماچونی؟

خود من سالها فوتبال بازی کردم و می دانم یکی از دغدغه های سرمربی و بازیکن، شرایط مالی است. این موضوع در عملکرد تیم تأثیر بسزایی دارد. استراماچونی هفته هاست که خوب کار می کند و توانسته استقلال را از انتهای جدول به بالا برساند اما وقتی امکانات نباشد او نمی تواند عملکرد مثبتی داشته باشد. متأسفانه مدیران این روزهای استقلال ضعف ها و نقص های زیادی دارند. فتحی می خواهد همه کارها را خودش انجام دهد و همه موفقیت ها به نام او ثبت شود اما این گونه حرکت کردن تنها به استقلال ضربه می زند. چرا استقلال نباید یک زمین تمرین اختصاصی داشته باشد مگر چقدر هزینه و زمان برای ساخت یک محل تمرین خوب لازم است. من حاضرم بین هواداران رفته و از آنان پول جمع کنم تا بتوانیم یک محل تمرین مناسب را برای تیم آماده کنیم و قول می دهم هواداران هم تا آنجا که در توان دارند، کمک کنند. پس دلیل اینکه یک تیم بزرگ که پرسابقه ترین تیم فوتبال ایران است پس از یک باران نتواند تمرین کند چیست؟ مگر باشگاه از اسپانسر پول دریافت نمی کند. مگر ما یک کشور پرسرمایه نیستیم؟ چرا نباید تیم هایی چون استقلال و پرسپولیس یک مکان مناسب داشته باشند؟ این روزها پرسپولیس هم صاحب یک زمین خوب شده است اما استقلال هر روز جابجا می شود. با بارش یک باران و برف، تمرین تعطیل می شود و این برای فوتبال ما خوب نیست. مگر در کشورهای عربی چه اتفاقی می افتد که آن همه زمین تمرین برای تمام رده های فوتبال دارند اما ما متأسفانه صاحب هیچ کدام از آنها نیستیم.

* آینده استقلال را با این شرایط چگونه می بینید؟

من به آینده امیدوارم و مطمئن هستم استقلال شرایط بهتری پیدا خواهد کرد. این روزها هواداران نسبت به گذشته بیشتر به ورزشگاه می آیند. چون تیمشان نتایج خوبی کسب می کند بنابراین استقلال با این روند می تواند خود را به صدر جدول رسانده و حتی به قهرمانی برسد.

* صحبت های استراماچونی مبنی بر اینکه با این شرایط نمی تواند به همکاری اش با استقلال ادامه دهد؟

باید به استراماچونی حق داد. او یک مربی حرفه ای است. از کشوری آمده که اصول فوتبال نکته به نکته رعایت می شود اما حالا که اینجاست باید از او استفاده کنیم و امکانات اولیه را حداقل فراهم کنیم. این روزها همه نگران این هستند که شیخ دیاباته مثل مامه تیام به یک باره استقلال را آخر فصل ترک نکند و برود. بنابراین مدیران استقلال باید به سرعت قراردادهای این بازیکنان را طولانی مدت ببندند تا به راحتی از تیم جدا نشوند. چرا دکتر نوروزی که سالها برای استقلال زحمت کشیده باید چنین برخوردی با او داشت؟ او حتی زمانی که در استقلال نبود، بازیکنان به کلینیک او رفته و رایگان مداوا می شدند. پس باید قدر چنین افرادی که دلشان با استقلال است را دانست و آنها را به راحتی از دست نداد. دکتر نوروزی یکی از افرادی است که سالها برای استقلال زحمت کشیده و خدمات شایانی انجام داده و باید از تجربیات او بهره مند شویم.

* صحبت پایانی؟

امیدوارم شرایط به گونه ای رقم بخورد که مشکلات حل شده، بازیکنان و سرمربی تمرکزشان بر روی دیدارهای بعدی لیگ باشد تا بتوانیم همچنان استقلالی پرقدرت و روبه جلویی در ادامه لیگ شاهد باشیم.

اخبار باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آخرین مهلت استراماچونی به استقلال

ج آبان 17 , 1398
به گزارش مشرق، نشریه «مساجرو» ایتالیا نوشته که آندره‌آ استراماچونی با وجود اعتراض‌هایی که به پرداخت نشدن مطالباتش داشته فعلاً قصد خداحافظی با تیم فوتبال استقلال را ندارد.این نشریه با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی که درباره آینده کادر فنی تیم فوتبال اودینزه ا...