آمار عجیب مهاجمان استقلال در شروع لیگ

به گزارش مشرق، ضعف مشهود استقلال در شروع فصل، عملکرد ناامیدکننده خط دفاع این تیم بود. هر چند که در بازی دوم و با اضافه شدن سیاوش یزدانی، این ضعف تا حد زیادی پوشش داده شد. آبی‌ها اما در فصل جدید در گلزنی هم عملکرد خوبی نداشتند. استقلال که فصل قبل جزو تیم‌هایی بود که بیشترین ناکامی در گلزنی را داشت، در این فصل هم در یکی از دو بازی گل نزد.

بازیکنان استقلال در این فصل 28 شوت زدند و فقط پنج تیم در فصل جدید بیشتر از شاگردان استراماچونی با شوت دروازه حریف را تهدید کردند. البته شوت استقلالی‌ها به قدری بی‌دقت بود که در حد تهدید دروازه حریفان محسوب نمی‌شد! فقط 3 شوت از 28 شوت بازیکنان استقلال در چارچوب جای داشت.

بیشتر بخوانید:

از مارادونای ترسناک تراکتور تا غولِ استقلال!

طبق آمار متریکا، هیچ تیمی در این فصل کمتر از استقلال شوت در چارچوب نزد. همچنین به در نرخ تبدیل شوت به گل هم بعد از پارس‌جنوبی که هنوز گلی نزده، استقلال ضعیف‌ترین آمار را دارد.

در این فصل هر 6 تلاش شیخ دیاباته برای گلزنی، با شوتی خارج از چارچوب همراه شد. علی کریمی دومین تعداد شوت را در بین بازیکنان استقلال داشت و در این فصل 5 شوت زده که هر 5 شوت او هم خارج از چارچوب بود. در مجموع 14 شوت استقلالی‌ها، یک شوت محسن کریمی، یک شوت مهدی قائدی در چارچوب بود و تنها گل استقلال هم با ضربه فرشید اسماعیلی به ثمر رسید. به نظر می‌رسد بازیکنان استقلال برای بازگشت به روزهای اوج، باید در ضربات نهایی دقت بیشتری کنند.

Let's block ads! (Why?)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک استقلالی راهی لیگ ژاپن شد

د سپتامبر 9 , 2019
به گزارش مشرق، ایسما، بازیکن فصل گذشته استقلال که نیم فصل برای آبی‌های پایتخت به میدان رفته بود، به ماتسوموتو یاماگا در جی لیگ ژاپن (لیگ برتر ژاپن) پیوست. ماتسوموتو یاماگا پس از گذشت ۲۵ هفته از جی لیگ با ۲۴ امتیاز در رده هفدهم جدول ۱۸ تیمی این رقا...