شانس ما از آژاکس و منچستر بیشتر است

وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان حاضر شد. مشروح صحبت‌های او به شرح زیر است:

همانطور که قبلا گفتم، روزهای سخت ما فرا رسیده است. ما هر 3-4 روز بازی داریم و این فشردگی برای ما سخت است. حریفان ما نیز با تمام توان برابر ما قرار می گیرند. برای بازی فردا دقیقا نمی دانم کدام نفرات بازی می‌کنند. ما مستقیم از قطر بازگشتیم و فرصت کافی برای ریکاوری نداشتیم و 3 روز بعد بازی بازی کنیم. نقش کادر پزشکی ما، آقایان نوروزی، ستوده و رهبر بسیار مهم است. به دکتر نوروزی کسب مدال نقره را تبریک می گویم و من به ایشان مدال طلا می دهم. ریکاوری برای ما برای بازی های سخت ما مهم است. چند بازیکن مانند وریا غفوری، باقری و منشا مشکل دارند و ما باید بیشتری مراقب آنها باشیم. برای من موفقیت در لیگ و آسیا بسیار مهم است.

تقویم بازی‌ها؟

دو سه هفته قبل نظر خود را در این باره گفتم. در چنین شرایطی فقط ریکاوری جسمی مهم نیست و بازیکنان باید از نظر روحی و جسمی آماده باشند. ما با 25 بازیکن نمی توانیم برای یک بازی آماده شویم و چند نفر باید در خانه بمانند و برای تیم آماده شوند. بازیکنان باید سلامت جسمی خود را حفظ کنند و ریکاوری و استراحت خوب داشته باشند. بازیکنانی که در تهران باقی مانده بودند، باید اکنون شرایط خوبی داشته باشند تا به تیم کمک کنند. مانند طارق و کریمی که با دکتر و مربی بدنساز کار کردند و باید ببینیم امروز چه شرایطی دارند. دفعه اولی نیست که با این شرایط رو به رو می شویم و همه باید برای موفقیت از تیم حمایت کنند و باید برای استراحت و بدنسازی خوب به بازینان کمک کنیم. دوباره می‌گویم؛ هدف ما فقط موفقیت در لیگ نیست و در آسیا باید موفق باشیم. در لیگ 4 امتیاز فاصله داریم. در لیگ قهرمانان نیز وقتی بازی های چند شب گذشته مانند آژاکس و منچستر یونایتد را دیدیم، فکر می کنم شانس ما از آنها بیشتر است و ما می توانیم شرایط را تغییر دهیم. در لیگ باید مانند بازی های قبلی مانند ذوب آهن و فولاد کار کنیم و همه می دانند که باید به تیم کمک کنند. بازیکنان در تمرین با تمام وجود کار می کنند و ما باید برای آنها نیز کار کنیم.

تیم‌های ایرانی شانسی در آسیا ندارند؟

من بازی پرسپولیس و ذوب آهن را ندیدم اما درباره تیم خودم می توانم صحبت کنم. ما شانس برای یک بر صفر کردن و یا یک بر یک کردن مسابقه داشتیم. 2-3 موقعیت خوب گلزنی داشتیم اما شانس ها را از دست دادیم. نگرانی بابت لیگ قهرمانان آسیا ندارم. الان باید روی بازی فردا تمرکز کنیم و بعد برای دیدار با العین آماده می شویم. در گروه ما سه قهرمان حضور دارند و در دیگر گروه ها تیم های دوم و سوم و چهارم. ما همیشه در گروه سخت هستیم و البته مشکلی نیست. من به تیم خودم ایمان دارم و می دانم العین و الدحیل را در تهران شکست می دهیم. شاید این تیم ها 50 میلیون دلار در بازار هزینه کرده باشند اما این مهم نیست و ما می‌توانیم آنها را شکست دهیم و به همین دلیل در تمرینات روی این موضوع کار می کنیم.

مخالف تغییر زمان بازی با نفت مسجد سلیمان بودید؟

مشکلی که برای این بازی بود، زمان برگزاری بود. ما اگر فردا برابر حریف خود بازی نکنیم، باید در تعطیلات لیگ و درست زمانی که همه تعطیل هستند و 3 روز قبل از دربی بود، بازی می کردیم. نگران دربی نبودیم و موضوع حضور بازیکنان کنار خانواده ها در نوروز بود. این یک فرهنگ است و همه نزد خانواده های خود می روند و من به این موضوع احترام می گذارم و به همین دلیل فردا بازی می کنیم. بعد از مسابقه همیشه به اندازه قبل از بازی اهمیت دارد. زمان ما بسیار محدود است و بازیکنان باید ریکاوری و استراحت خوب داشته باشند. مانند ماساژ که یک تیم حرفه ای نیاز دارد. مانند امکاناتی که ما در باشگاه الدحیل دیدیم و اکنون نمی خواهم درباره آن صحبت کنم. در همه بازی ها بازیکنان ثابت نیستند. دانشگر یک ضربه خورد و برخی شاید مصدوم شوند و به همین دلیل باید چرخش در تیم داشته باشیم تا وقتی یک نفر مصدوم می شود، ریکاوری کند. به همین دلیل ما به کادر پزشکی باشگاه و دکتر نوروزی نیاز داریم. اگر شما یک ماشین داشته باشید و 3 هفته سوار شوید و به آن رسیدگی نکنید، ماشین غیر قابل استفاده می شود و بازیکنان نیز همینگونه هستند.

منشا؟

منشا مصدوم نیست اما یک مقدار خسته است. من دیروز با سعید فتاحی از سازمان لیگ صحبت کردم و ما جلسه ای درباره تیم امید داشتیم. ارتباط بسیار خوبی با فدراسیون فوتبال داریم. هفته گذشته شنیدم که یک نفر نقل قولی از آقای فتاحی درباره من منتشر کرده بود اما او به من گفت این حرف دروغ بوده است. یک خبرنگار و یک فرد رسانه‌ای  با یک دروغ، وجهه همه را خراب می کند. لطفا اجازه این کار را به آنها ندهید.

Let's block ads! (Why?)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاج: از اول بنا نبود سرمربی تیم ملی را با عجله انتخاب کنیم

پ مارس 7 , 2019
به گزارش مشرق، مهدی تاج پس از برتری ۵ بر ۳ تی&#1...