استراتژی جدید برانکو و شفر در خرید بازیکن

به گزارش مشرق، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فصل نقل و انتقالات خود را با حداقل هیاهو و البته با سیاست گذاری های متفاوت به پایان رساندند.


هر دو تیم البته بخشی از خریدهای خود را در ابتدای فصل قطعی کرده بودند و همین موضوع باعث شد تا بر خلاف بیشتر فصول نقل و انتقالاتی توجهات بیشتر روی باشگاه های پرکار دیگر مانند تراکتورسازی و سپاهان باشد.


هر دو تیم استقلال و پرسپولیس البته بخش زیادی از نقل و انتقالات خود را در ابتدای فصل انجام دادند و همین موضوع باعث شد تا در زمستان خیلی فعالیت زیادی نداشته باشند و کمتر وارد چالش های نقل و انتقالاتی شوند.

بیشتر بخوانید:

هزینه هنگفت انتقال بودیمیر به پرسپولیس لو رفت


عملکرد دو تیم سرخابی نسبت به بسیاری از تیم های دیگر لیگ در این زمستان کم رنگ بود و بیشتر تمرکز شفر و برانکو بر روی تیم ابتدای فصل بود و هر دو سرمربی بیش از اینکه به دنبال جذب بازیکن جدید باشند، اردوهای آماده سازی را مد نظر قرار دادند تا به این ترتیب برای ۱۲۰ روز رقابت سخت و فشرده در نیم فصل دوم آماده شوند.


پرسپولیس؛ خریدهای اول فصل کافی بود

در شرایطی که انتظار می رفت پرسپولیس تیم پرکاری باشد، اما برانکو به خریدهای ابتدای فصل خود قناعت کرد و شاخص ترین خرید قرمزها در نیم فصل ماریو بودیمیر بود. پرسپولیس در نیم فصل اول رقابت ها پرونده جذب ترابی، رفیعی، شریفی و شیری را تکمیل کرد و در نیم فصل نیز به استثنا بودیمیر به سراغ بازیکنانی مانند محمد نادری و سعید کریمی رفت که بیشتر برای تقویت نیمکت کاربرد دارند.


قرمزها در لیست خروجی های خود نیز البته خساست به خرج دادند و بزرگترین جدا شده این تیم گادوین منشا بود که به شکل غیر منتظره ای از لیست کنار گذاشته شد تا جا برای بودیمیر باز شود. طاهرخانی، علوان زاده و عباسیان دیگر جدا شده های تیم برانکو بودند که حالا با اضافه شدن چندین بازیکن جوان تر غیبت آنها احساس نخواهد شد.

استقلال؛ نقل و انتقالات دیر هنگام

سرمربی استقلال در اولین نقل و انتقالات تابستانی خود بسیار پرکار ظاهر شد اما در زمستان ترجیح داد تا به ترمیم استقلال بپردازد. شفر ابتدا در اولین روز دو خرید خود یعنی گرو و نویمایر را کنار گذاشت و اندکی بعد نیز مشخص شد که انصاری نیز قطعاً جدا می شود تا لیست جدا شده های استقلال سریعاً نهایی شوند.


از سوی دیگر استقلال قرار بود در نیم فصل دوم محسن کریمی، شجاعیان و آقاخان را به لیست اضافه کند اما آقاخان مصدوم شد تا از لیست جا بماند.


آبی ها نقل و انتقالات خود را با اضافه کردن دو بازیکن از تیم امید این باشگاه که قهرمان شده بودند، آغاز کردند و در ادامه نورافکن و ایسما به این تیم اضافه شدند. با این حال شفر باز هم خرید جدیدی انجام داد و در آخرین ساعات نقل و انتقالات پاتوسی آبی پوش شد تا به این ترتیب شفر با جذب ۳ بازیکن جدید و اضافه شدن شجاعیان و کریمی و ۲ بازیکن جوان پنجره نقل و انتقالاتی را به اتمام برساند.

سرخابی ها آماده برای چالش سخت آسیایی

تیم های عربی برای شکستن طلسم لیگ قهرمانان سرمایه گذاری زیادی انجام دادند؛ الهلال، الدوحیل و السد در کنار العین تیم های مدعی هستند که در فصل جاری به مصاف سرخابی ها خواهند رفت و استقلال و پرسپولیس نیاز شدیدی به سرمایه گذاری در زمستان برای درآمدزایی در پایان فصل دارند تا بتوانند با صعود به مراحل بالای مسابقات، درآمد مناسبی برای خود ایجاد کنند. هر دو تیم در زمستان خریدهای بین المللی مناسب تری نسبت به گذشته انجام دادند و کارنامه سه خرید خارجی دو باشگاه نشان می دهد که هر دو باشگاه برای برداشتن یک گام بزرگ در آسیا دورخیز مناسبی انجام دادند.

Let's block ads! (Why?)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رکورد بی‌نظیر استقلال مقابل پیکان

د فوریه 4 , 2019
به گزارش مشرق، آخرین بازی هفته شانزدهم لیگ...