وینفرید شفر: با فتحی رابطه خوبی دارم؛ می دانم خیابانی مفسر خوبی است!

وینفرید شفر

گزیده صحبت های سرمربی استقلال در شبکه ورزش: استقلال عشق بزرگ من است و حضور در استقلال یک موفقیت بزرگ است.

 به گزارش استقلال نیوز، وینفرید شفر سرمربی تیم استقلال در برنامه فوتبال آسیایی شبکه ورزش، صحبت هایی کرد که در ادامه گزیده ای از آن را می خوانید:

* گلادباخ بازیکنان جوان را به فوتبال آلمان معرفی کرد و ما تلاش می کنیم با استقلال نیز همین کار را انجام دهیم.

* اتوئو در جام ملت های آفریقا در سن پایین شاگرد من بود؛ به او گفتم اگر بیشتر تلاش نکند، استعداد خود را از دست می دهد و اگر خوب تمرین نکند، می تواند به خانه بازگردد. ما برابر سنگال قهرمان آفریقا شدیم و من همچنان با او ارتباط دارم.

* ما در جاماییکا تیمی را تشکیل دادیم از بازیکنانی که در انگلستان متولد شده بودند؛ ما تیمی جدید را ساختیم و جام کاراییب را بردیم و در کوپا آمریکا، تیم آمریکا را شکست دادیم و مردم با نتایج ما جشن گرفتند.

* استقلال عشق بزرگ من است و حضور در استقلال یک موفقیت بزرگ است.

* از همه آنهایی که در استقلال به ما کمک می کنند، تشکر می کنم. ما در گلادباخ استعدادهای زیادی داشتیم و باید به بازیکنان جوان استقلال زمان دهیم. ما تحت فشار هستیم اما طرفداران خیلی خوبی داریم و از آنها می خواهم جوانان را کمک کنند.

* باید پله به پله جلو برویم و بعد از طی کردن مراحل مختلف بهترین تیم ایران خواهیم بود؛ فقط و فقط به ما زمان دهید.

* وقتی یاد مارک ویوین فو میفتم، بسیار ناراحت می شوم؛ این اتفاقی است که خیلی کم در زمین رخ می دهد. او کاپیتان و فرمانده تیم من بود.

* همیشه بین دو نیمه از بازیکنان می پرسیدم می توانید ادامه دهید یا نه؛ از او نیز سوال کردم و او گفت می تواند. 15 دقیقه از نیمه دوم گذشته بود و از او پرسیدم همه چیز مرتب است؟ او با توپ در زمین حریف بود اما توپ را از دست داد. دقایقی بعد به زمین افتاد و هیچکس او را ندید زیرا توپ در سمت دیگر زمین بود. دکتر لو به زمین رفت و داور اجازه داد که پزشک بالا سر او بایستد. دکتر به ما اشاره کرد که اتفاق بدی رخ داده و او را از زمین خارج کردیم. ما بازی را بردیم و به بازی بعدی رفتیم اما هیچکس نمی دانست که چه اتفاق ناگواری رخ داده است.

* بعد از بازگشت به رختکن و زمان خواندن سرود ملی، به آنها گفتم به زمین بروید و خود را گرم کنید. یک دقیقه بعد به من گفتند که مارک فوت کرده است. من همسر و فرزندان او را دیدم و نمی خواستم درباره آن صحبت کنم. ای کاش دیرتر آن اتفاق می افتاد.

* از سوی سپ بلاتر پیش ما آمدند. برای خاکسپاری به کامرون رفتیم و روزهای خوبی نبود.

* من با مردم خوبی در ایران آشنا شدم و احساس بسیار خوبی در ایران دارم؛ به همه دوستانم در آلمان گفتم. دوست من از آلمان به اینجا آمد و وقتی مهمان نوازی ما را دید باور نمی کرد مردم ایران تا این اندازه مهربان هستند

* با رئیس باشگاه، کادرفنی، فرزندم و هواداران تلاش می کنم تا تیم را بالا بیاورم. اگر به جوانان وقت بدهید، این کار شدنی است. استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد و بازی به بازی بهتر می شود. به نورافکن گفتم در اینجا بمان، او رفت و حالا دوباره برگشت. مجید حسینی نیز به ترکیه رفت و باید با مشاور او صحبت کنیم که چرا حالا توان او پایین امده است.

* من هر روز با بازیکنانم صحبت می کنم. خیلی خوشحالم که مربی استقلال، تیمی با این هواداران هستم. هواداران ما از مسیرهای دور می آیند، در خودرو خود می خوابند تا بازی را ببینند و ما باید با آنها رو راست باشیم.

* با رئیس باشگاه یک شب بسیار خوب را داشتیم. اگر با یکدیگر کار کنیم، به موفقیت خواهیم رسید.

* فوتبال وسیله ای برای نزدیک کردن کشورها است.

* تیم ملی ایران بسیار خوب عمل کرده و شانس قهرمانی است. برای کارلوس کی روش و بازیکنان بسیار خوشحال هستم.

* با حذف استرالیا همه غافلگیر شدند؛ دو سال پیش با من صحبت کردند. طرحی را به آنها دادم اما این طرح را فراموش کردند. آنها ایده خاصی در بازی نداشتند و تنها به دنبال توپ های بلند بودند.امروزه تیم ها اینگونه بازی نمی کنند و باید دو یا سه بار با توپ تماس داشته باشید؛ مانند سبک بازی قطر.

* چهار تیم حاضر در نیمه نهایی، برای حضور در این مرحله استحقاق دارند. امارات ابتدا خوب نبود اما اکنون خوب شده است. من 6 سال در این کشور حضور داشتم و 6 بازیکن این تیم با الاهلی و العین با من کار کردند

* ما دوشنبه ژاپن را می بریم؛ آنها به خوبی تا به اینجا رسیدند اما ایران برنده می شود. سال 2019 سال خوبی برای فوتبال ایران خواهد بود.

* من هم جزئی از مردم ایران هستم. ایران خانه من است. از حضور منتظری، وریا، چشمی، حسینی و دیگران بسیار خوشحال هستم. حسینی می توانست در جام ملت ها باشد.

* اگر می توانستم به کشور امارات می رفتم تا بازی ایران را از نزدیک تماشا کنم؛ این یک احترام به تیم ملی ایران است که ما به آنجا برویم.

* مطمئنم که کی روش یک تاکتیک خوب را برای دیدار با ژاپن انتخاب خواهد کرد.

* من ایران را در کنار قطر در فینال مسابقات می بینم.

* طبیعی است که من از واژه "ما" برای تیم ملی ایران استفاده می کنم.

* مطمئنم که کی روش یک تاکتیک خوب را برای دیدار با ژاپن انتخاب خواهد کرد.

* من ایران را در کنار قطر در فینال مسابقات می بینم.

* طبیعی است که من از واژه "ما" برای تیم ملی ایران استفاده می کنم.

* تیم ایران اعتماد به نفس بسیار خوبی دارد و با اعتماد به نفس حریفان خود را شکست داد.

* ما رحمتی، حیدری و پژمان را به عنوان بازیکنان با تجربه داریم و بازیکنان جوان خوبی در تیم حضور دارند؛ به هواداران استقلال دوباره می گویم که به این بازیکنان شانس و زمان بدهید.

* بازیکنان استقلال بعد از بازی های آسیایی، تیم ملی ایران را می سازند.

* با آقای فتحی صحبت کردم و با ایشان رابطه خوبی دارم. نمی خواهم مسیر عوض شود و باید در مسیر درست حرکت کنیم. نمی خواهم هواداران این موفقیت از بین برود. در سال های گذشته این اتفاق با گلادباخ رخ دادخوشحالم که رئیس باشگاه پشت ما هست، از ما حمایت می کند و از صحبت غیر تخصصی حمایت نمی کند.

* ما می خواهیم تیم خوبی بسازیم. همه برای این باشگاه تلاش می کنند.

* از مهربانی مردم ایران تشکر می کنم؛ من اینجا احساس غریبی نکردم. همیشه مردم با من خوب برخورد کردند و این مردم برای من خیلی مهم هستند.

* هوادارانی که ساعت ها برای استقلال در مسیر هستند، بسیار مهم هستند. ما باید برای اینها کار کنیم. اگر بتوانیم این ها را به آنها برگردانم، خیلی خوشحال می شوم. از میگوئل، طاهری، نامداری، ساشا و همه تشکر می کنم. از فرهاد مجیدی نیز بسیار تشکر می کنم.

* من فوتبال را دوست دارم و در کار خودم جدی هستم. وقتی مسابقات شروع شود، شما خواهید دید. اگر دوشنبه بازی را در العین دیدیم، بسیار خوشحال تر خواهم بود. آقای زرندی به من خیلی کمک می کند. ما مشکلات خود را، خودمان حل می کنیم.

* همکاری همه ما باید بیشتر و بیشتر شود و این مسئولیت فوتبال ما است.

ایران: خیلی خوشحال هستم.

پرسپولیس: برای برانکو آرزوی موفقیت می کنم.

استقلال: عشق من.

فرهاد مجیدی: بازیکن بزرگی که در الاهلی با هم کار کردیم و روز به روز پیشرفت می کند.

بیرانوند: می تواند در اروپا بازی کند و تیم را به بازی نهایی برساند.

* برانکو: در آلمان نیز مربی گری کرده و او را مدت زیادی است که می شناسم. او کار خوبی را ارائه می دهد. ما در چین با یکدیگر صحبت کردیم.

کی روش: ما رابطه خوبی با کی روش داریم. ما با هم راجع به فوتبال صحبت کردیم. امیدوارم رابطه او با لیگ فوتبال ایران بهتر شود.

به گزارش استقلال نیوز، سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان اظهار داشت: خوشحالم که اینجا حضور داشتم و می دانم خیابانی عاشق فوتبال است. اگر من را دعوت کنید، باز هم حضور خواهم داشت. برای بوندس لیگا نیز حاضر هستم صحبت کنم و می دانم خیابانی مفسر خوبی است.

اخبار باشگاه استقلال

'

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شفر: ایران و قطر فینالیست‌های جام ملت‌های آسیا می‌شوند

ش ژانویه 26 , 2019
به گزارش مشرق، وینفرد شفر در مصاحبه با شبک&#1607...