امیرحسین فتحی: وزارت از نظر مالی هیچ کمکی به ما نکرد؛ نرخ ارز فوتبال ایران را تهی از بازیکن با ارزش خواهد شد – خبرخوان استقلال تهران

امیرحسین فتحی: وزارت از نظر مالی هیچ کمکی به ما نکرد؛ نرخ ارز فوتبال ایران را تهی از بازیکن با ارزش خواهد شد

امیرحسین فتحی

سرپرست باشگاه استقلال گفت: می‌خواهیم یقه السد را بگیریم و به همه هواداران، کارشناسان و فوتبالی‌ها ثابت کنیم شکست در بازی رفت مقابل السد فقط یک اتفاق بود.

به گزارش استقلال نیوز، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال که هم اکنون در اردوی تیم استقلال در کشور قطر حضور دارد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص آخرین شرایط آبی‌پوشان قبل از مصاف با السد قطر و مسائل مختلف این باشگاه صحبت‌های زیر را انجام داد: 

* تسلیت به خانواده مجید غلام‌نژاد

بله متاسف شدم. در وهله اول درگذشت مجید غلام‌‌نژاد بازیکن سابق تیم استقلال را به جامعه فوتبال و خانواده وی تسلیت عرض کنم. خبر تلخ و ناراحت کننده بود و از این بابت بسیار ناراحت هستیم. همچنین از طریق شما با حسین فرکی مربی سابق تیم ملی نیز ابراز همدردی می‌کنم. 

* شرایط تیم

شرایط خوب است و بازیکنان مشغول تمرین هستند و ما هم آماده هستیم برای یک بازی خوب و یک برد خوب و امیدوارم به حق همین شب‌های عزیز و با یاری خداوند و با توسل به امام حسین (ع) بتوانیم از این مرحله عبور کنیم و با یک پیروزی خوب به مرحله بعد صعود کنیم. این خواسته قلبی من و همه طرفداران تیم استقلال است. 

* پیشنهاد پاداش در صورت صعود

 ما هم وعده پاداش خوب داده‌ایم و هم سعی کردم طوری با بازیکنان صحبت کنم که آنها روحیه داشته باشند. ما می‌خواهیم یقه السد را بگیریم و به همه هواداران، کارشناسان و فوتبالی‌ها ثابت کنیم شکست در بازی رفت مقابل السد فقط یک اتفاق بود و باز هم تاکید می‌کنم آن باخت یک اتفاق نادر بود و البته این را هم بگویم که شکست دادن السد در خانه خودش کار سخت اما ممکن است. می‌شود ما السد را ببریم و امیدوارم با همت بازیکنان به این مهم برسیم. من هم از اعتبار باشگاه استقلال بازیکنان را شارژ خواهم کرد و امیدوارم آنها بتوانند السد را شکست داده و صعود کنند و مطمئن باشند باشگاه از زحمات آنها تقدیر خواهد کرد. 

* صحبت با کادر فنی

 از کادر فنی حمایت همه جانبه کرده‌ایم و روز گذشته هم در تلویزیون اعلام کردم که باشگاه حامی شفر و اعضای کادر فنی تیم استقلال است. 

لمیرحسین فتحی

* امید به کسب نتیجه رویایی

من خیلی خرافاتی نیستم و به قول خیلی از دوستان چون سه بار COME BACK کردیم نمی‌خواهم بگویم حتما این کار را می‌کنیم ولی فوتبال به جذابیت‌هایش است و همیشه اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد که هیچکس نمی‌تواند آن را پیش بینی کند. حتی خوش‌بین‌ترین هوادار تیم فوتبال السد هم فکر نمی‌کرد تیمشان در تهران سه بر یک استقلال را شکست بدهد. مگر کسی فکر می‌کرد مراکش با آن همه ستاره در جام جهانی به ما ببازد و ما آنها را ببریم؟ یا چه کسی فکر می‌کرد اسپانیا ایران را به سختی ببرد یا پرتغال با ستاره‌هایش با ما مساوی کند؟ ما همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم و با غیرت و تعصب و روحیه خوب به مصاف حریف می‌رویم. خودم هم در کنار تیم هستم و امیدوارم یک نتیجه رویایی برای ما رقم بخورد. 

* با شرایط ارزی موجود فوتبال ایران تهی از بازیکن با ارزش خواهد شد

ما حتی برای اعضای داخلی تیم‌مان هم کار سختی داریم. این اتفاق یک معضل بزرگ برای فوتبال کشور است. برخی از بازیکنان از فوتبال ایران رفته‌اند و شاید رقم کمی از تیم‌های خارجی‌شان دریافت کرده‌اند ولی همان رقم کم در فوتبال ایران عدد بزرگی است. شما تصور کنید یک بازیکن در لیگ‌های خارجی فقط 150 هزار دلار گرفته باشد، همان 150 هزار دلار حدود 2.5 میلیارد به پول ما می‌شود. یعنی یک بازیکن ایرانی در بیرون از ایران رقم کمی گرفته اما در اینجا رقم چشمگیری محسوب می‌شود. این یک خطر بسیار بزرگ برای فوتبالیست‌های ایرانی هم هست که بازیکن با قیمت بسیار پایین به خارج از کشور برود. از آن سو هم اگر بخواهیم بازیکن خوب به داخل کشور بیاوریم باید رقم گزافی پرداخت کنیم که مطمئن باشید در یک دوره خاص فوتبال ایران تهی از بازیکن با ارزش خواهد شد. اینها برای باشگاه‌ها سم است. شما هر جور حساب کنید رقم قرارداد آقای شفر به پول ایران افزایش پیدا کرده است چون قرارداد قبلا بسته شده و نرخ ارز افزایش پیدا کرده است. این مشکل هم برای ما و هم برای باشگاه پرسپولیس وجود دارد و من فقط امیدوارم نرخ ارز به ثبات برسد تا باشگاه‌ها بتوانند کارشان را به بهترین شکل انجام دهند. 

* مدیریت قبل مقداری از هزینه های باشگاه برای فصل جدید را از اسپانسر گرفته است

مدیریت قبل مقداری از هزینه های باشگاه برای فصل جدید را از اسپانسر گرفته بود است

* 20 درصد به بازیکنان پرداخت شده است

ما تا امروز 20 درصد به بازیکنان پرداخت کرده‌ایم و امیدوارم خدا این توفیق را بدهد تا بتوانیم در ادامه به تعهداتمان عمل کنیم. 

* عمران‌زاده نیمی از طلب خود را بخشید

به هر حال عده‌ای هستند که طلب دارد و به باشگاه مراجعه می‌کنند و ما هم طبق برنامه‌ریزی که کردیم در یک پروسه زمانی مطالبات آنها را پرداخت خواهیم کرد. حنیف عمران‌زاده با استقلال تسویه حساب کرده و باید بگویم او بیش از نیمی از مطالباتش را بخشید و در این زمینه بزرگواری کرد. تک تک پیشکسوتان شرایط باشگاه را درک کرده و به ما لطف می‌کنند و ما هم قدردان محبت آنها هستیم. 

* وزارت از نظر مالی هیچ کمکی به ما نکرد

وزارت از نظر مالی هیچ کمکی به ما نکرد چون نمی‌تواند این کار را انجام دهد ولی واقعا از سایر جهات بیش از حد به ما کمک کرده است شخص آقای سلطانی‌فر و داورزنی بیشتر وقتشان را به باشگاه‌ها اختصاص دادند و باور کنید که شبانه‌‌روز برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها زمان گذاشته شده است. 

امیرحسین فتحی

* برای پادوانی خانه گرفتیم

برای پادوانی خانه گرفتیم و پیگیر درمان او هستیم و این بازیکن تمام قد مورد حمایت باشگاه است. 

* شاید پادوانی به برزیل برود

شاید او بخواهد به برزیل برود و ممکن است بخواهد به خانواده‌اش سر بزند اگر این کار را انجام بدهد قطعا با هماهنگی باشگاه است و مشکلی هم وجود ندارد. 

* سعی می‌کنیم از توانمندی پیشکسوتانی که تمایل همکاری با ما را دارند استفاده کنیم

همانطور که می‌دانید باشگاه استقلال بزرگان زیادی دارد که همه آنها توانمند و مستحق حضور در باشگاه هستند. ما سعی کردیم از دوستانی که با استقلال همکاری داشتند نفراتی را انتخاب کنیم و سعی می‌کنیم از توانمندی آنها استفاده کنیم. 

* آکادمی به صورت شورایی اداره می شود

شورای عالی آکادمی مشغول به فعالیت هستند و بزودی آنها جلسه می‌گذارند تا رئیس آکادمی انتخاب شود. 

* صادق ورمزیار از آکادمی جدا شده است

صادق ورمزیار از آکادمی جدا شده است، ولی فعلا هست تا نفر جدید انتخاب شود. 

* صحبت پایانی..

از هواداران تیم استقلال می‌خواهم که برای موفقیت تیم در بازی روز دوشنبه دعا کنند

اخبار رسمی باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *