فدراسیون مانع حذف استقلال از آسیا شد +سند – خبرخوان استقلال تهران

فدراسیون مانع حذف استقلال از آسیا شد +سند

به گزارش مشرق، روز گذشته نشستی میان مدیران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با حضور محمدرضا داورزنی و مهدی تاج و همچنین سهیل مهدی در محل وزارت ورزش برگزار شد.در این جلسه مباحث مختلفی پیرامون چگونگی ارسال مدارک باشگاه‌ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح شد و البته مهمترین بحث این نشست مربوط به مطالبات پروپیچ از باشگاه استقلال بود.

همانطور که روز 17 شهریور نوشتیم: پروپیچ در زمان مدیریت سید رضا افتخاری راضی بود تنها با دریافت 30 هزار دلار قراردادش را با استقلال فسخ کند اما مسئولان وقت این باشگاه با این موضوع کنار نیامدند. 

بحث روز گذشته مدیران در وزارت ورزش هم همین مساله بود که پروپیچ حکم قطعی خود را برای دریافت طلب 364 هزار دلاری از فیفا دریافت کرده است و به زودی این حکم به باشگاه ابلاغ خواهد شد. این در حالی است که امیر حسین فتحی امروز اعلام کرد که این باشگاه به پرداخت مطالبات 364 هزار دلاری پروپیچ محکوم شده است. از طرف دیگر تنها خطر استقلال برای نگرفتن مجوز پرونده حرفه‌ای همین پروپیچ صربستانی بود که در نهایت روز گذشته با صحبت‌هایی که بین مدیران وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال صورت گرفت مقرر شد این مشکل حل شود. در نهایت فدراسیون فوتبال روز گذشته با ارسال نامه‌ای مهم به فیفا و AFC خواستار پرداخت مطالبات پروپیچ از حساب این فدراسیون که معمولا پول باشگاه‌ها بابت حضور در لیگ قهرمانان به این حساب واریز می‌شود، شده است.

در این نامه آمده است که 364 هزار دلار طلب پروپیچ از مطالبات 860 هزار دلاری فدراسیون بابت حضور باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت شود تا به این ترتیب استقلال از حذف از آسیا نجات پیدا کند. البته فدراسیون فوتبال چندی پیش در مورد باشگاه پدیده همین کار را انجام داد و از بابت مطالبات حضور خانزاده در جام جهانی طلب ایگور پراهیچ را پرداخت کرد.

پروپیچ در زمان مدیریت بهرام افشارزاده به استقلال پیوست و با روی کار آمدن منصوریان وی این بازیکن را نخواست. پروپیچ بعد از آن از طریق وکیل خود نامه‌هایی را به باشگاه استقلال ارسال کرد که خواستار پرداخت مطالباتش شد ولی این باشگاه توجهی به خواسته‌های مهاجم سابق خود نکرد تا وی به فیفا شکایت کند.

در تاریخ 28 فروردین ماه در گزارشی عنوان کردیم باشگاه استقلال بازنده پرونده شکایت پروپیچ شده و سید رضا افتخاری زیاد این موضوع را جدی نگرفته است.مسئولان باشگاه استقلال چندی پیش در واکنش به شکایت پروپیچ از این باشگاه با استخدام یک وکیل ایتالیایی خواستار رسیدگی به این پرونده شدند اما دادگاه ورزشی CAS با ارسال نامه به باشگاه استقلال و این وکیل اعلام کرد که در این پرونده شکست خورده‌اند و باید مطالبات این بازیکن پرداخت شود. حتی در ادامه وکیل ایتالیایی هم از باشگاه استقلال شکایت کرد و خواستار پرداخت حق وکالت خود شد. در اسنادی که در اختیارمان قرار گرفته ایمیل‌ها به باشگاه استقلال و پندار توفیقی ارسال شده که در تصویر اول کاملا مشخص است اما معاون ورزشی باشگاه استقلال همان روز در گفت‌و‌گو با رادیو اعلام کرد که خطری استقلال را تهدید نمی‌کند.در نامه دوم که 21 صفحه است آمده اگر طرفین اعتراضی به این تصمیم داشته باشند می‌توانند تا 23 آپریل 2018 یعنی 3 اردیبهشت ماه به این رای اعتراض کنند.

تصاویر ایمیل‌ها و نامه‌‌های دادگاه CAS به باشگاه استقلال در زمان مدیریت قبلی را در زیر مشاهده می‌کنید:

Let's block ads! (Why?)

یک پاسخ

  1. خدای متعال، از سر تقصیرات ، افتخاری وپندارتوفیقی ، نگذره، وآنهارا به بلایی خانمان سوز مبتلا کنه، که اینطور ی برای استقلال باعث دردسرهای فراوان شده اند. نفرین سی میلیون هوادار، همیشه همراهشان باشه، وآن کسانی که آنها را همراهی و تحریک به این کار شکنی ها کرده اند ، هم در این دنیا وهم درجهان آخرت، به عذابی علیم دچار شوند، آمین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *