محمد نوازی: گرفتن امتیاز در جام جهانی بسیار سخت است؛ فصل آینده برای استقلال است! – خبرخوان استقلال تهران

محمد نوازی: گرفتن امتیاز در جام جهانی بسیار سخت است؛ فصل آینده برای استقلال است!

محمد نوازی

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: توقعات مردم از تیم ملی بالا رفته و همه انتظار دارند بازیکنانی که در خارج از کشور توپ می‌زنند، متفاوت‌تر از بازیکنانی باشند که در لیگ داخلی مشغول هستند.

به گزارش استقلال نیوز، محمد نوازی مربی‌ تیم امید استقلال، در گفت وگو با خبرگزاری مهر، در خصوص شرایط تیم ملی در روسیه و شرایط این روزهای استقلال صحبت هایی را عنوان کرد. در ادامه متن این گفت وگو را می خوانید:

* شرایط تیم ملی ایرن در روسیه؟

بدون بازی‌های تدارکاتی خوب باید به مصاف مراکش برویم. ما تنها یک بازی خوب انجام دادیم و آن هم با ترکیه بود. متأسفانه به دلیل مشکلاتی که داشتیم، نتوانستیم با تیم‌های صاحبنام، بازی‌های تدارکاتی برگزار کنیم و حالا با این شرایط نباید انتظار زیادی از تیم ملی کشورمان داشته باشیم. در هفته‌های گذشته شاهد بودیم تیم‌های حاضر در جام‌جهانی، مرتباً بازی‌های تدارکاتی برگزار می‌کردند تا بتوانند نقاط ضعف خود را پوشش و به آمادگی کامل برسند. تنها بازی خوبی که انجام دادیم با ترکیه بود که آن را هم واگذار کردیم و البته فکر می‌کنم کادر فنی به نقاط ضعف تیم خود پی برد و حالا باید بدون بازی تدارکاتی و با انجام تمرین‌های خوب، این ضعف‌ها را برطرف کند تا بتوانیم مقابل مراکش که سخت‌ترین بازی ما خواهد بود، عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

* عمده‌ترین نقطه ضعف تیم ملی ما چیست؟

متأسفانه در خط دفاعی عملکرد خوبی نداشتیم و مطمئناً اگر به بازیکنان سرعتی همانند کریس رونالدو برسیم، شرایط برای ما سخت خواهد شد. مراکش هم یک تیم بسیار خوب است که چند بازیکن سرعتی دارد و آنها می‌توانند برای ما دردسرساز شوند و کی‌روش باید برای مهار این بازیکنان سرعتی تدبیری بیندیشد تا به راحتی دروازه ما باز نشود. عملکرد گروهی ما در مقابل ترکیه بد نبود، بخصوص در نیمه دوم که بیشتر رو به جلو بازی کردیم و امیدوارم بتوانیم بهتر از گذشته مقابل حریفانمان ظاهر شویم؛ اگرچه کار سختی داریم و اعتقاد دارم نباید انتظار زیادی از تیم ملی‌مان داشته باشیم، هرچند که با لژیونرهایی که در تیم ملی هستند، توقعات مردم از تیم ملی ایران بالا رفته و همه انتظار دارند بازیکنانی که در خارج از کشور توپ می‌زنند، متفاوت‌تر از بازیکنانی باشند که در لیگ داخلی مشغول هستند و حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم پنجشنبه هفته آینده بازیکنانی که در خارج از کشور شاغل هستند، چگونه مقابل حریف ظاهر می‌شوند.

* آیا می‌توانیم از سه بازی که انجام خواهیم داد، امتیازی کسب کنیم؟

قطعاً برای همین قضیه به جام‌جهانی رفته‌ایم تا بتوانیم به سه امتیاز دست پیدا کنیم، اگرچه این اتفاق بسیار سخت است اما هنوز هم امیدوار هستیم و باید منتظر بمانیم تا ببینیم که اتفاقات فوتبالی روی خوب خود را به ما نشان خواهد داد یا خیر. اما اگر بخواهیم خیلی منطقی صحبت کنیم، گرفتن امتیاز از قهرمان جهان، قهرمان اروپا و آفریقا برای ما بسیار سخت خواهد بود.

* شرایط این روزهای استقلال تهران؟

در این روزها فصل نقل و انتقالات را پشت سر می‌گذاریم، مسئولین باشگاه توانسته‌اند تا حدودی بازیکنان مورد نظر شفر را جذب کرده و باید منتظر بمانیم تا ببینیم دیگر نفراتی که به استقلال خواهند پیوست، چه کسانی خواهند بود.

* صحبت پایانی؟

آبی‌پوشان فصل گذشته و پس از حضور شفر، عملکرد قابل قبولی داشتند، مطمئناً این فصل یکی از مدعیان قهرمانی هستند و امیدوارم این تیم بتواند در فصل آینده جام قهرمانی لیگ هجدهم را بالای سر ببرد.

اخبار رسمی باشگاه استقلال

'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *