خدا کند فوتبال ووریا نابود نشود/لیست کی روش با منطق بسته شد! – خبرخوان استقلال تهران

خدا کند فوتبال ووریا نابود نشود/لیست کی روش با منطق بسته شد!

سرویس ورزش مشرق – با اعلام فهرست نهایی تیم ملی برای سفر به ترکیه و روسیه اسامی 11 بازیکن دعوت شده به لیست 35 نفره تیم ملی از این فهرست کم شد. بین اسامی خط خورده نام وریا غفوری، سید جلال حسینی، سید حسین حسینی و کاوه رضایی که در تیم های باشگاهی شان جزو بهترین نفرات بودند و الان در لیست استندبای قرار گرفته اند، باعث تعجب همگان از جمله کارشناسان فوتبالی شد.

سید هادی طباطبایی در گفت و گو با مشرق، درباره دلایل احتمالی خط خوردن این بازیکنان و انتخاب های کی روش حرف زد.

متن صحبتهای وی در ادامه می آید:

*درک شان می کنم

می توانم درک کنم که الان حال وریا غفوری و سید جلال حسینی چیست. آنها خیلی با انگیزه در تیم های باشگاهی و ملی کار می کردند و از مهره های تأثیرگذار در هر دو تیم بودند ولی به یکباره خط خوردن شان شوک آور بود.

*استندبای بدتر از خط خوردن است

اینکه این بازیکنان در لیست استندبازی قرار گرفتند به مراتب کار را برای شان دشوارتر می کند. اگر می دانستند که رسما خط خورده اند بهتر با این موضوع کنار می آمدند ولی حالا ممکن است این فشار روحی روی آینده فوتبالی شان تأثیر بدی بگذارد و دیگر آن بازیکنان قبل نشوند.

*تنها یک دلیل وجود دارد

به اعتقاد من تنها دلیلی که می توان برای خط زدن سید جلال و وریا حدس زد این است که دو بازیکن چند پسته به جای آنها ترجیح داده شدند. کی روش خواسته به جای وریا از پژمان منتظری استفاده کند که در دو پست دفاع میانی و راست می تواند بازی کند و به جای سید جلال هم از چشمی استفاده می کند چون هم در هافبک دفاعی بازی کرده و هم دفاع میانی. غیر از این دلیل دیگری برای این خط زدن وجود ندارد.

*نیمکت نشینی حسینی بهانه بود

اینکه حسینی معتقد است او را به خاطر نیمکت نشینی های اخیرش در استقلال خط زده اند درست نیست. کی روش با دعوت از بازیکنانی که ماه ها در تیمی توپ نمی زدند ثابت کرده در بحث انتخاب بازیکن به یکی دو بازی نیمکت نشینی افراد دقت نمی کند.

*برخی کارهای کی روش مجهول است

هنوز متوجه نشدیم که دلیل دعوت از بازیکنانی که حتی آنها را یک تست هم نزد چیست. برخی رفتارهای کی روش مجهول است. بیت آشور، رفیعی و...را دعوت کرد و بعد تست نکرده خط زد و یا رامین رضاییان را به وریا غفوری ترجیح داد. سید جلال که نقش مهمی در صعود تیم ملی به جام جهانی داشت خط خورد ولی بازیکنی که ماه هاست مصدوم بوده یا تمرین ندارد در لیست می ماند.

*باید به نظر کی روش احترام گذاشت

تحمل این تصمیمات خیلی سخت است ولی نه من نه شما و هیچکس دیگری از تفکرات کی روش خبر نداریم و باید منتظر نتایج این تصمیمات بنشینیم. فقط ای کاش فرصتی بود تا او درباره دلایل خط زدن این نفرات حرف می زد تا شاید بتوان از شنیدن علت این کار لااقل کسب تجربه کرد. (کی روش ساعاتی پس از این گفتگو در مصاحبه ای دلایل خط زدن ووریا غفوری و سیدجلال حسینی را به روشنی اعلام کرد (اینجا بخوانید))

*کی روش خودش دنبال حریف قدر نمی رود

اینکه بگوییم فدراسیون سیرالئون یا امید ازبکستان را برای بازی با تیم ملی برگزیده درست نیست. تاکنون شده کی روش از تیمی اسم ببرد که می خواسته با آن بازی کند و نشده است؟ در این مدت هم با تیم هایی بازی کره ایم که یا همسطح با تیم ایران بودند یا پایین تر. همین روسیه که سال قبل با آن بازی کردیم تیمی بوده که سابقه شکست دادنش را هم داریم. بنابراین نمی توان به فدراسیون ایراد گرفت که حریف تدارکاتی خوبی برای تیم ملی انتخاب نکرده است. این خود کی روش بوده که سراغ رقبای جدی نرفت.

*گروه B می تواند چراغ راه فوتبال ایران باشد

فارغ از اینکه تیم ملی با چه نفراتی به روسیه می رود باید قدر این مسابقات را دانست. به ویژه اینکه ما با تیم های خوبی در کلاس بالای فوتبال جهانی رودررو می شویم. مایی که در این مدت فقط به تیم های سطح پایین یا همسطح خودمان دیدار داشتیم باید مسابقه دادن با اسپانیا و دیگر تیم های گروه B را چراغ راهی کنیم تا فوتبال مان بعد از جام جهانی بتواند کلاس فوتبالی اش را ارتقا بدهد.

*توقع صعود داریم اما...

ما روی کاغذ شانسی نداریم. کسی هم از تیم ملی در جام جهانی توقع صعود ندارد ولی می توانیم از این فرصت مغتنم بهترین استفاده را ببریم و به خودشناسی بهتری از توانایی های مان برسیم. ما در جام جهانی قبلی در دیدار با آرژانتین ثابت کردیم قابلیت های فوتبال مان تا چه حدی است و این خودباوری به صعود دوباره و مقتدرانه تیم ملی انجامید و حالا هم باید این روند را بعد از این جام جهانی ادامه بدهیم.

*وریا و حسینی الگو شوند

هیچ حرفی نمی توان به وریا و سید جلال زد که آرام شان کند مگر اینکه آنها با تجربه ای که دارند هر چه زودتر با این موضوع کنار بیایند. شاید تحمل این موضوع برای حسینی راحت تر باشد اگر به سن و سالش نگاه کند که البته آن هم سخت است ولی وریا باید بداند راه طولانی پیش روی اوست و هر دو می توانند با نشان دادن استقامت شان الگویی مثالزدنی برای نسل بعد از خودشان باشند و تا ابد در ذهن ها بمانند.

Let's block ads! (Why?)

یک پاسخ

  1. همین ووریا وحسینی وکاوه،که توسط کیروش خط خوردند، نباید در ذهنشان خللی بوجود بباید،وبطور جد فوتبالشون را ادامه دهند، وهمین قدر که تمام اهالی فوتبال، کار احمقانه کیروش را محکوم کرده اند، برای آنها وسیدجلال کافیست، مثل اینه که به جام جهانی قدم گذاشته اند،در نهایت ، ناکار آمدیها و شکستها بر گردن مربی خواهدافتاد و اونوقته که همین مردم کاسه کوزه هارا توی سرش خواهند شکست……درپایان مرگ بر مافیایی که سایه انداخته بر سر تیم ملی فوتبال،وعده ای سودجو .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *