چرا داوران ول کن استقلال نیستند؟/ویلموتس به کاپیتان های استقلال شوک داد

سرویس ورزش مشرق – تیم استقلال پس از ۵ بازی ابتدایی لیگ برتر که یا می باخت یا مساوی می کرد در دیدار با گل ریحان در چارچوب مسابقات جام حذفی به برد دست یافت و سپس در دیدار هفته ششم لیگ برتر گل گهر سیرجان را از پیش رو برداشت تا به نوعی از بحران خودساخته ای که دچارش بود خارج شود.

علیرضا نیکبخت واحدی در گفت و گو با مشرق، درباره لیست جدید تیم ملی و خط خوردن سه تن از بازیکنان اصلی تیم استقلال صحبت کرد. او همچنین دو برد اخیر استقلال در دیدار با گل ریحان و گل گهر را مورد بررسی قرار داد و از چرایی ناتوانی تبریزی در گلزنی حرف زد.

**گزیده صحبت‌های علیرضا نیکبخت واحدی:

*باید به تبریزی کمک کرد!

*تازه واردهای استقلال قدر فرصت ها را بدانند

*درخشش سجاد آقایی نباید موقتی باشد

* از استراماچونی توقع شق القمر نداشته باشید!

*بازیکن بی انگیزه به درد استقلال نمی خورد

*ویلموتس به کاپیتان های استقلال شوک داد

*استقلال در ابتدای جاده درستی قرار گرفت

*مضحک ترین تصمیم داوری را هم دیدیم!

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:
 

* استقلال بالاخره روی برد را دید! چه مدت بود منتظر این دو برد بودید؟

- تقریبا درست در همان زمانی که انتظار داشتیم برنده شد. البته داوری ها هم کمر استقلال را شکسته است. اصلا نمی دانم چرا داوران ول کن استقلال نیستند!

* خطای پنالتی علی کریمی را دیدید؟
- وقتی داور گفت پنالتی هنگ کردم! یک لحظه فکر کردم داور از بیرون از زمین آمده و بازی را نگاه نمی کرد که آن اتفاق را خطا دیده است. من در عمر فوتبالم چنین پنالتی خنده داری ندیده بودم. یک پنالتی مضحک که قطعا هنوز هم همه به آن می خندند!

* تیم را چطور ارزیابی کردید؟

- گفته بودم که تیم خوب است. البته با همین بضاعتی که دارد هم بد نتیجه نگرفته است. کمی از داوری ها لطمه خورده ولی قطعا اگر به استقلال و استراماچونی فرصت داده شود می تواند همان تیمی شود که همه منتظرش هستند.

بیشتر بخوانید:
 

مظفری زاده: پنالتی گل گهر درست بود
 

استقلال برای گلزنی استراتژی ندارد

* فکر می کنید می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد؟
- ببینید! ۱۵، ۱۶ بازیکن از این تیم جدا شدند و یکی دو نفرشان هم که وسط راه مصدومیت های طولانی مدت پیدا کردند. با ۱۷، ۱۸ تغییر نمی توان از استراماچونی انتظار شق القمر داشت. کمی صبوری، همه امتیازات از دست رفته را تلافی می کند.

* مرتضی تبریزی چرا اینقدر ضعیف شده است؟

- مرتضی در این هفته ها مرا به یاد احمد مومن زاده می اندازد. وقتی مهاجم از نظر روحی روانی به هم می ریزد خیلی سخت می شود برگردد. باید کمکش کرد وگرنه این تبریزی همان تبریزی است که خط حمله ذوب آهن روی کاکل او می چرخید. متأسفانه برخی بازیکنان با انتقال به تیم های بزرگ انگیزه هایشان به همان اندازه بزرگ نمی شود.

* بین تازه واردهایی که به استقلال آمده اند کدامیک را بهتر دیده اید؟

- این جوانان باید از فرصتی که در زندگی فوتبالی نصیب شان شده بهترین استفاده را ببرند. خود من وقتی به استقلال آمدم و برایش بازی کردم ۱۶، ۱۷ سال بیشتر نداشتم. کنار بازیکنانی مانند محمد نوازی، علی چینی و اینها فوتبال بازی کردم.

* سجاد آقایی چطور بود؟

- او در بازی با گل ریحان خوب بود و بعد از ورودش گل زد و پاس گل داد ولی باید این استمرار را در فوتبالش داشته باشد تا بتواند موفق شود و در تیمی مانند استقلال رشد کند.

* لیست جدید تیم ملی و خط خوردن کاپیتان های استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟

- قطعا ویلموتس خواسته به هر سه کاپیتان استقلال شوک بدهد تا به خودشان بیایند و بیشتر تلاش کنند. وگرنه هم وریا هم حسینی و چشمی بازیکنان باتجربه ای هستند که به درد تیم ملی می خورند.

* حرفی باقی مانده؟

- فکر می کنم استقلال با این دو بردی که بدست آورد در ابتدای جاده درستی قرار گرفت. حالا اعتماد بنفس بردن در وجود بازیکنان ایجاد شده و طعم پیروزی در دهانشان نشسته است. استقلال به این دو برد احتیاج داشت.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۱۴ مهر

ی اکتبر 6 , 2019
مشرق نیوز - عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۱۴ مهر ...