پشت پرده وحشتناک خرید بازیکن خارجی

به گزارش مشرق، پیروز قربانی به بررسی شرایط یارگیری برخی باشگاه‎های ایرانی در ابتدای فصل و افت شدید کیفی لیگ در این فصل پرداخت. او در این مورد اظهار داشت: لیگ در این فصل کیفیت پایین‎تری نسبت به سال‎های قبل دارد و دلیل آن، حضور یکسری بازیکن ضعیف در لیست تیم‎ها است.

وی افزود: در میان ۱۶ تیم لیگ‎برتر تنها ۳ یا ۴ بازیکن قدرتمند خارجی می‎بینیم. مثلا بوژیدار رادوشویچ پرسپولیس، مگنو باتیستا پارس جنوبی، کی‎روش استنلی و گوولسیانی سپاهان تنها بازیکنان خارجی خوب لیگ هستند و بقیه از حد معمولی هم کیفیت پایین‎تری دارند. در زمین خاکی‎های ایران می‎توانیم بازیکنان بهتری نسبت به خارجی‎های لیگ پیدا کنیم. مشخص است بازیکنانی که با این شرایط فنی به ایران می‎آیند، قطعا حضورشان پشت‎پرده‎های وحشتناکی دارد.

کاپیتان پیشین استقلال ادامه داد: مشکل اینجاست که هیچکس به دنبال کشف کانال‎های فساد نمی‎رود. بالاخره یک نفر این بازیکنان را به باشگاه‎ها معرفی می‎کند، یک مربی آنها را تایید می‎کند و یک مدیری هست که با چنین بازیکنانی قرارداد ببندد. باید مشخص شود این کانال از کجا تغذیه می‎شود و پشت این دلال‎ها، مربیان و مدیران به کجا گرم است. دلال‎ها به همراه برخی مربیان و مدیران در فوتبال ایران یک شبکه فساد تشکیل داده‎اند و متاسفانه هیچ‎کس به عملکردشان اعتراضی نمی‎کند. به خدا قسم پولی که خرج چنین بازیکنانی می‎شود، اگر برای رشد فوتبال ایران هزینه می‎شد، امروز لیگ‎مان پر از استعداد‌های درخشانی بود که می‎توانستند لژیونر شده و به پیشرفت تیم‎ملی کمک کنند.

قربانی با اشاره به عملکرد برخی دلال‎ها در فوتبال ایران گفت: مطمئن باشید یک اتفاقاتی پشت‎پرده رخ می‎دهد که اصلا بازیکنانی در این سطح به لیگ ایران می‎آیند. باید یک ارگانی پای کار باشد و از ابتدا تا انتهای این ماجرا را بررسی کند و آن‎وقت است که خیلی از مسائل مشخص می‎شود. شما فکر می‎کنید اگر خرید یک بازیکن خارجی برای یک مربی منفعت نداشته باشد، حاضر می‎شود آبروی خود را به این شکل به حراج بگذارد و اقدام به جذب وی کند؟ مطمئنا این طور نیست. همین بازیکن خارجی بی‎کیفیت، فصل که تمام شد بدون اینکه کارایی داشته باشد، برای دریافت پول خود به فیفا شکایت می‎کند و فوتبال ایران را به زمین می‎کوبد.

بیشتر بخوانید:

احتمال کنار گذاشتن براندائو

وی افزود: باید در ابتدا مشخص شود که چه کسانی از جذب بازیکنان خارجی بی‎کیفیت سود می‎برند. فقط که نباید یقه دلال‎ها را بگیریم؛ آن مربی‎ای که با این دلال‎ها کار می‎کند هم مقصر است. هما‎طور که گفتم پروسه جذب بازیکن خارجی و حتی بازیکنان داخلی بی‎کیفیت در فوتبال ایران به صورت شبکه‎ای مدیریت می‎شود و نباید همه چیز را به گردن دلال‎ها انداخت. متاسفانه ما در فوتبال این مملکت فقط حرف می‎زنیم، اما عمل نمی‎بینیم. الان اوضاع طوری شده که یک بچه ۱۰ ساله هم می‎تواند فرق این خرید‌ها را بفهمد و می‎داند کیفیت لیگ پایین است؛ اما فکر می‏‎کنید مربی‎ای که سال‎ها در فوتبال کار کرده، نمی‎داند بازیکنی که در لیستش حضور دارد، چقدر بی‎کیفیت است؟

پیشکسوت فوتبال کشورمان اظهار داشت: بحث من فقط در مورد بازیکن نیست؛ مربیان خارجی هم چنین وضعیتی دارند. مربیانی که در هیچ کجای دنیا کاری پیدا نمی‎کنند، با قرارداد‌های آنچنانی به فوتبال ایران می‎آیند و متاسفانه هر کاری دل‎شان می‎خواهد انجام می‎دهند. تا یک نفر اعتراض می‎کند، فورا می‌گویند این آقا، خارجی است و بهتر از من و شما فوتبال را می‎فهمد. در بحث جذب مربی خارجی هم شاهد شبکه‎های فساد هستیم و باز هم متاسفانه بعد از جذب هر مربی خارجی، یکسری افراد فقط به‎به و چه‎چه می‎کنند.

قربانی در پایان گفت: به تازگی عرصه برای فساد‌های بیشتر، باز شده و برخی، هر کاری که دل‎شان می‎خواهد انجام می‎دهند بدون اینکه نظارتی بر این فساد‌ها در بدنه فوتبال باشد.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استراماچونی و کالدرون تا نیم فصل اخراج می‌شوند

د اکتبر 7 , 2019
به گزارش مشرق، استقلال مقابل گل گهر توانست ۳ امتیاز بگیرد تا طلسم ناکامی‌های این تیم تمام شود اما برد این تیم آنقدر دلچسب نبود که منتقدان را متقاعد کند که این تیم از بحران بیرون آمده و به شرایط ایده‌آل رسیده است.این برد فقط استراماچونی و شاگردانش را از...